Bitcoin madencilik makinesi üreticisi Bitmain’den Filecoin cihazı

Bitcoin madencilik cihaz üretimindeki en büyük firma olarak kabul edilen Bitmain şirketi şimdi de Filecoin madenciliği için bir cihaz ürettiğini duyurdu. Adedi 38 bin 800 dolardan satılacak cihazları alanlar "staking" hizmetlerinden de faydalanma şansı elde edecekler. Satışlar ise yarın itibarıyla başlıyor.

Çin merkezli madencilik cihaz üreticisi Bitmain, Filecoin endüstrisine de adım atma kararı aldı. Şirket yarından itibaren yeni ürettiği ve 38.800 dolarlık fiyat biçilen FIL madencilik cihazlarını satışa sunuyor.

Staking hizmeti de verecek

Bitmain bu yeni cihazlardan alan müşterilerinin talep etmesi durumunda onlara “staking” hizmetleri de sunacak. Bu hizmet karşılığında ise aylık sadece %0.5’lik bir faaliyet ücreti alınacak.

SEC, “yatırım sözleşmesi” demişti

Bitmain’in Filecoin için makine üretmesi cesur bir adım olarak da ön plana çıkıyor. ABD’de de birçok alıcısı olan şirketi, direkt bağlantılı olmasa da, SEC’yi bir nevi karşısına almış oluyor. Hatırlanacağı üzere ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), haziran ayında Grayscale şirketine Filecoin uyarısı göndermişti. Kurum, Filecoin’in bir yatırım sözleşmesi olarak sınıflandırılması gerektiğini, bu nedenle de FIL ürününe dair başvurunun geri çekilmesini talep etmişti. Grayscale ise resmen bu talebe karşı çıktığını duyurmuştu.

Filecoin’in yönetişim grubundan da konuyla ilgili uzun bir metin yayımlanmış ve SEC’nin iddialarının doğru olmadığı belirtilmişti.

Trading şirketi Cumberland de, SEC uyarısı sonrası Filecoin işlemlerini durdurmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl