Bitmain’den 2018’in ilk çeyreğinde kâr rekoru

Şirketin değerlemesini 14 milyar dolara ulaştıracak bir halka arz için hazırlanan kripto para madenciliği devi Bitmain, 2018'in ilk çeyreğinde kâr oranlarında rekor kırdı.

Fortune’da yer alan habere göre en büyük kripto para madencilik şirketi olan Bitmain’in eş-CEO’su geçtiğimiz günlerde Hong Kong’da ya da yurt dışı bir piyasada ABD Doları cinsinden hisse senetleriyle bir halka arz gerçekleştirme planları olduğunu açıkladı. Halka arz, Sequoia Capital ve IDG Capital gibi erken yatırımcılara nakit çıkışı fırsatı verecek.

Şirkete yakın bir kaynak planlanan halka arzdan önce Bitmain‘in mali durumunu içeren bazı bilgiler paylaştı.

Yapılacak yeni fonlama, Bitmain’in değerini 14 milyar dolara ulaştıracak. Şirketin son değerleme raporundaki rakam 12 milyar dolardı. Bu değerlemede yüzde 16.6’lık bir artış anlamına geliyor.

Verilerin en çarpıcı olanı Bitmain’in 2018 yılının ilk çeyreğine net kârının 1.1 milyar dolar olması. Şirketin yıl boyunca net kârının ne olacağına ilişkin bir tahminde 2 ila 3 milyar dolar arasında bir rakamdan söz ediliyor.

Bu arada Bitmain’in kurucu ortağı ve eş-CEO’su olan Jihan Wu, geçtiğimiz hafta yayınlanan Fortune’un “40 yaş altı 40” listesine girmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl