Bitmain’in son kripto madencilik cihazı 27 saniyede tükendi!

Dünyanın en büyük kripto para madenciliği cihaz üretcisi olan Bitman'in Antminer adlı makinelerinin son ürünü satışa çıktıktan saniyeler sonra bitti.

bitmain

Bitcoin fiyatı tarihi düşüşler yaşamaya, sektörde madencilik firmaları dahil birçok şirket iflas etmeye devam ederken, yeni ürünler ise endüstriye uzun vadeli bakanlar tarafından kapış kapış alınıyor!

Her müşteriye en fazla 5 cihaz

Dünyanın en büyük madencilik cihaz üreticisi Bitmain şirketi ise dün, Antminer serisinin son ürünü olan HNS HS3’ü tanıttı. Satış başladıktan sonra ise 27 saniyede cihazlar tamamen tükendi. Konuyla ilgili resmi açıklama Bitmain tarafından da yapıldı. Şirketten verilen bilgide ayrıca her müşterinin en fazla 5 adet “miner” alabildiği belirtildi.

Saniyede 9 terahash’lik hash rate oluşturan ve 2079 watt’lık güce sahip olan cihaz, 2092 dolardan satılıyor. Özellikle 2021’in sonunda birçok cihazın 10 bin doların üzerinde fiyatlandığı düşünüldüğünde, bu makinenin fiyatı oldukça ucuz olarak görülebilir. Ancak bu cihazların fiyatlarının da Bitcoin fiyatıyla doğru orantılı olduğunu söylemekte fayda var.

Bitmain’in en güçlü madencilik cihazı ise Antminer S19 XP olarak gösteriliyor. Bu makine saniyede 134 terahash’lik hash rate yaratırken, fiyat ise HNS HS3’ün yaklaşık 3 katı ve 6164 dolar…

Son dönemde artan enerji fiyatları ve düşen kripto para değerleri nedeniyle birçok şirket eski kârlarını elde edemezken, madencilik zorluğu ve hash rate’in ise oldukça yüksek olduğu görülüyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl