Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para madencilik şirketi Bitmain, Tayvan’da soruşturma altında

bitmain

Dünyanın en büyük kripto para madencilik ekipmanları üreticisi olan Çinli Bitmain şirketi, yasa dışı işe alım iddiasıyla Tayvanlı yetkililer tarafından soruşturuluyor.

Yerel medyadaki haberlere göre madencilik şirketi, yarı iletken alanında uzman çok sayıda mühendisi yapay zeka algoritmaları geliştirmek üzere işe almak için yasalara aykırı olarak Tayvan’da bir paravan şirket kurdu. Soruşturmacıların bugün Tayvan’da bulunan iki Bitmain ofisine giderek 19 kişinin ifadesine başvurdukları belirtiliyor. Haberde Bitmain’in üç yıl boyunca MediaTek ve diğer Tayvanlı şirketlerden yüzlerce mühendisi yasa dışı olarak işe aldığından şüphelenildiği kaydediliyor. Söz konusu ofisler, 2017’de açıldı.

Konuyla ilgili olarak Bitmain ofislerinin ziyaret edildiği Yeni Taipei Bölge Savcılığı sözcüsü tarafından da doğrulandı. Sözcü, ülkede yasalar gereği, Çinli şirketlerin onay almadan yerel çalışanların işe alınması da dahil olmak üzere ofis açmasına ve iş yapmasına izin verilmediğini söyledi.

Bitmain, dünyanın en büyük kripto para madencilik ekipmanları üreticisi konumunda. Şirket, son yıllarda gelişmiş yapay zeka çipleri üzerine çalışmalar yürütüyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl