Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitmain, yeni Dogecoin/Litecoin madencilik cihazını görücüye çıkardı

Dünyanın en büyük kripto para madenciliği cihazları üreticisi Bitmain’in Dogecoin ve Litecoin için yeni madencilik cihazı geliştirdiği öğrenildi.

Kaynak: Twitter/WuBlockchain
Kaynak: Twitter/WuBlockchain

Kripto para gazetecisi Colin Wu’nun aktardığına göre, yeni cihaz, Bitmain’in bugün düzenlenen basın toplantısıyla açıklandı. L7 adı verilen ürün, hem Dogecoin hem de Litecoin madenciliği yapıyor. 9500 MH/s gücündeki L7’nin elektrik tüketimi ise 3425 watt.

L7’nin satış fiyatı 15 bin dolar olarak belirlendi. Yurt dışı satış fiyatının ise yüzde 13 indirimli olacağı belirtiliyor. Cihazlar, Kasım ayında teslim edilmeye başlanacak.

Öte yandan Bitmain, 5 nanometrelik çip tabanlı su soğutmalı Bitcoin madencilik cihazı geliştirdiğini, aynı zamanda Dash için de D7 adında yeni bir cihaz ürettiğini açıkladı.

Bitmain, 2013 yılında Jihan Wu ve Micree Zhao tarafından Pekin’de kuruldu. Şirket, işe Bitcoin madencili için uygulamaya özel tümleşik devre (ASIC) üreterek başladı. Daha sonra iş kollarını genişleterek büyüyen Bitmain, bugün 15 milyar dolarlık bir değere sahip.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl