Bitmain’den Kuzey Amerika’da 56 bin cihazlık dev anlaşma

Bitcoin madenciliği cihaz üreticisi devi Bitmain, son dönemin revaçtaki madencilik bölgelerinden Kuzey Amerika'daki kapasitesini artırma plânları çerçevesinde, Bit5ive ve ISW Holdings şirketleriyle yeni bir 'hosting' anlaşması imzaladı. Bu anlaşmayla birlikte Bitmain'in 56 bin yeni jenerasyon AntMiner cihazı, ABD'nin Georgia eyaletinde çalışacak.

Çin merkezli kripto para madenciliği cihaz üreticisi Bitmain, Kuzey Amerika bölgesindeki varlığını gittikçe büyütüyor. Çin’in madencilere karşı olan yasaklarının ardından hızlı bir şekilde ülkeden çıkan ve makineleri için “hosting” hizmetleri satın alan firma bunlara yeni bir tanesini ekledi. Bitmain, Bit5ive ve ISW Holdings veri merkezi şirketleriyle bir ortaklık anlaşması imzaladı ve 56 binlik cihazın Georgia eyaletinde çalışmasının önü açıldı.

Bugün yapılan açıklamaya göre, cihazların tamamı 2022’nin Ekim ayında kurulmuş olacak ve kurulumun tamamlanmasının ardından 200 megawatt’lık kapasiteye ulaşılacak. 20 megawatt’lık ilk partinin ise gelecek ay çalışmaya başlaması bekleniyor.

Yeni jenerasyon AntMiner S19’lar kullanılacak

Bu anlaşmada dikkat çeken en önemli detay ise, kullanılacak olan madencilik cihazlarının, Bitmain’in son model ve her biri saniyelik 100 terahash güce sahip olan yeni jenerasyon AntMiner S19 serisi olması… Kurulum tamamen bittiğinde, saniyelik 5.6 exahash gücünde hash oranı elde edilecek.

Anlaşmadaki “hosting” ortaklarından olan ISW Holdings’den yapılan açıklamada, bu anlaşmada kendilerine düşen ödeme payının 62 milyon dolar olduğu ve bunun 6 milyon dolarlık kısmının da şimdiden yapıldığının bilgisi verildi.

Bu anlaşmayla beraber, Çin’in madencilik şirketlerine Mayıs ayında uyguladığı büyük yasak operasyonunun ardından, Kuzey Amerika bölgesindeki operasyonlarını ciddi şekilde büyütme girişimine giren son şirket de Bitmain oldu. Bitmain aynı zamanda Haziran ayında, Dallas merkezli Applied Blockchain şirketine yapılan 32 milyon dolarlık ortak yatırıma da liderlik eden şirketti.

Bitmain ayrıca Applied Blockchain yatırımının bir parçası olarak da uzun dönemli “hosting” kapasitesinin ne kadar olduğunu da saklı tutacağını açıklamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl