BitMart CEO’sundan yeni açıklama: Anahtar kelimeler çalındı

Bitcoin'de hafta sonu yaşanan düşüş kadar, hack'lenen kripto para borsası BitMart da çok konuşuldu. CEO Sheldon Xia bu sabah saatlerinde yeni bir açıklama yaptı ve kayıpların kendileri tarafından tazmin edileceğini, yaşanan hack olayının ise iki sıcak cüzdanın anahtar kelimelerinin çalınması kaynaklı olduğunu belirtti.

Son yıllarda artan kripto para bağlantılı hack olaylarına BitMart borsasına yapılan saldırı da eklendi. Borsa yaklaşık 196 milyon dolarlık varlık çalıdırırken, olayın yaşandığı ilk saatlerde konuşan CEO Sheldon Xia, bu sabah itibariyle yeni bir açıklamada bulundu.

İki tane sıcak cüzdanın anahtar kelimelerini ele geçiren hacker’ların 200 milyon dolarlık varlık çaldığını belirten Xia şunları yazdı:

“BitMart olarak ön güvenlik araştırmamızı tamamladık ve saldırıdan etkilenen varlıkları tespit ettik. Yaşanan güvenlik açığı büyük oranda iki sıcak cüzdanımızın çalınan anahtar kelimeleri kaynaklı oldu. BitMart’taki diğer varlıklar ise şu anda güvendedir.

BitMart, saldırıdan etkilenen kullanıcıların zararlarını kendi fonlarından tazmin edecektir. Token takasları da dahil olmak üzere bu konuyla ilgili en uygun çözümleri geliştirmek için bazı proje ekipleriyle temas halindeyiz. Hiçbir kullanıcı varlığı zarar göremeyecektir.

Tüm operasyon ve güvenlik sistemimizi sorunsuz şekilde geri almak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. En uygun ayarlamaları yapmak için biraz daha zamana ihtiyacımız var. Bu zor zamanda sizlerin anlayışını takdir ediyoruz.

Varlık yatırma ve çekme işlemleri kademeli olarak 7 Aralık’ta başlayacaktır. Diğer detaylı programlar kısa süre içinde açıklanacaktır. Teşekkürler.”

Hacker, fonları Tornado Cash’e yolladı

Kripto para güvenlik firması Peckshield’dan gelen bilgilerde, BitMart hacker’larının çalınan token’ları merkeziyetsiz borsa 1inch’e taşıdığını ve burada Ethereum‘a çevirip, varlık takibini zorlaştıran mikser uygulaması Tornado Cash’e gönderdiğini açıklamıştı.

Son olarak Ekim ayında da BXH borsası hack’lenmiş ve yaklaşık 140 milyon dolar değerinde varlık çalınmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl