Kapanan Bitmatrix’in hesapları BtcTurk’e devredildi

Aralık ayında faaliyetlerini sonlandıran AktifBank destekli kripto para borsası Bitmatrix'in hesapları, BtcTurk'e devredildi.

Fotoğraf: Uzmancoin arşivi

AktifBank tarafından kurulan kripto para borsası Bitmatrix, Aralık ayında faaliyetlerini sonlandıracağını duyurmuştu. Kullanıcıların en geç 31 Aralık 2019 tarihine kadar platformdaki TL ve kripto para varlıklarını çekmeleri gerektiğini bildiren şirket, faaliyetlerini resmen sona erdirdi.

Bitmatrix’ten yapılan en son açıklamada ise hesapların BtcTurk’e devredildiği bildirildi. Açıklamada, “Şirketimizin tarafınızla yapmış olduğu kullanıcı sözleşmesinden kaynaklanan taraf olma sıfatıyla her türlü hakları, alacakları, borçları, sorumlulukları ve yükümlülükleri, 10 Ocak 2020 tarihi itibari ile BtcTurk’e devredilmiştir.” denildi.

Açıklamaya göre, halihazırda BtcTurk’te hesabı olanların Bitmatrix’teki kripto varlıkları 13 Ocak haftası içinde BtcTurk bakiyesine yansıtıldı.

BtcTurk’te hesabı olmayanlar ise BtcTurk’te kendi adlarına bir hesap oluşturduktan sonra Bitmatrix’teki varlıklarının hesabına yansıtılması için BtcTurk’e başvurabilirler.

Açıklamada son olarak “Kapanış itibari ile hesaplarında Türk Lirası bulunan tüm müşterilerimizin kalan TL bakiyeleri sistemimizde tanımlı IBAN numalarına gönderilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl