Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

BitMEX Bitcoin’lerinde keskin düşüş

Kripto türev borsası BitMEX tarafından tutulan Bitcoin miktarının geçen ay %25 düştüğü belirlendi. Borsa geçtiğimiz ay Bitcoin fiyatındaki büyük düşüş sonrasında ciddi tasfiyelere tanık olmuştu.

En büyük kripto türev borsalarından olan BitMEX’te, BTC miktarı büyük ölçüde düştü. Bilindiği üzere Mart ayı Bitcoin’in 2013 yılından bu yana gördüğü en kötü dönemlerden biriydi.

CoinMetrics’in verilerine göre; BitMEX tarafından tutulan Bitcoin sayısında, 13 Mart’taki çöküşten sonra, son 2 haftada adeta ‘yokuş aşağı’ bir düşüş yaşanıyor.

13 Mart’ta 315 bin olan Bitcoin sayısı 29 Mart’ta 244 bine düştü. Hatırlanacağı üzere, Bitcoin fiyatındaki büyük düşüşle ilgili BitMEX de suçlanmış ancak borsa tüm iddia ve suçlamaları reddetmişti.

Bu borsada tutulan Bitcoin miktarındaki azalma, fiyattaki düşüşle doğrudan ilişkili olduğu gibi aynı zamanda BitMEX’e karşı yaşanan güven kaybını gösteriyor.

BTC fiyatı 7000 doları üzerinde

Son 24 saatte Bitcoin fiyatı 7000 doların üzerine çıktı ve yüzde 14’lük bir yükseliş yaşadı. Bu yükselişin ardında yatan nedenler net değil. Bununla beraber, Bitcoin için hisse senedi piyasalarıyla gözlemlenen ayrışma dikkate değer. Özellikle 30 Mart’tan bu yana Bitcoin ve ABD piyasaları arasında ciddi bir ayrışma söz konusu. S&P 500 ve Dow endeksleri kötü performansını devam ettirirken Bitcoin yukarı yönde ilerliyor. Öte yandan petrol fiyatı bugün bir miktar gerilemeden önce yüzde 30’un üzerinde artış yaşa ancak BTC için tehlike hala bitmiş değil. Bunun sebebi ise Corona virüs salgınından dolayı finans piyasalarının ve dolayısıyla da Bitcoin’in bir büyük düşüş daha yaşama beklentisi. BTC fiyatının yeniden 5 bin doların altına inmesi beklentisi uzamnalar tarafından dile getirilmeye devam ediyor. Bitcoin’in geleneksel piyasalarla korele biçimde hareket etmesi, resesyon yorumlarıyla birleşince düşüş öngörülerini tetikliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. toprak Cevapla

    artık herkes piyasanın kanserinin Bitmex olduğunun farkında. Geçen seferki düşüşün sebebinin Bitmex olduğu açık ve millet bitmex kullanmaktan kaçınmaya başladı.