BitMEX’in CEO’su: Bitcoin bence 2018’de 50.000$ olacak

BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, bu hafta Bloomberg ile gerçekleştirilen bir röportajda Bitcoin‘deki fiyat volatilitesinin pozitif bir cazibe yarattığını söyledi: “Bence yüksek volatilite Bitcoin’e olumlu yansıyor. Çünkü daha fazla haber üretiliyor ve bu haberler daha fazla insanı bu alana çekiyor.” ‘2018’de 50.000$’ Hayes, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bitcoin aslında spekülatif bir varlık. Bitcoin’e yatırım yapmanın riskli olmadığını iddia eden herkes kendisini kandırıyor. Hiçbir şeyden 10 yıldan kısa bir sürede 200 milyar Dolar’ın üzerine çıkan bir varlıktan söz ediyoruz. Bitcoin’e...

BitMEX’in kurucu ortağı ve CEO’su Arthur Hayes, bu hafta Bloomberg ile gerçekleştirilen bir röportajda Bitcoin‘deki fiyat volatilitesinin pozitif bir cazibe yarattığını söyledi:

“Bence yüksek volatilite Bitcoin’e olumlu yansıyor. Çünkü daha fazla haber üretiliyor ve bu haberler daha fazla insanı bu alana çekiyor.”

‘2018’de 50.000$’

Hayes, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bitcoin aslında spekülatif bir varlık. Bitcoin’e yatırım yapmanın riskli olmadığını iddia eden herkes kendisini kandırıyor. Hiçbir şeyden 10 yıldan kısa bir sürede 200 milyar Dolar’ın üzerine çıkan bir varlıktan söz ediyoruz. Bitcoin’e yatırım yapan herkesin kaybetmeyi göze alabildiğinden daha fazla para yatırmamasını tavsiye ediyorum. Günde yüzde 10 ile 20’den daha fazla volatiliteye sahip herhangi bir varlık sınıfının ticareti yapılmalıdır. Ben Bitcoin’in 2018 yılında 50.000$’a ulaşacağını düşünüyorum.”

Bitcoin fiyatlarındaki yükseliş sürdükçe kara para aklama ve yasal düzenlemeler konusunda kaygılar da arttı fakat Hayes bunun için pek endişeli değil. Hayes, Bitcoin işlemlerinin halihazırda ağır bir şekilde düzenlenmiş olduğunu ve Bitcoin borsalarının KYC gereksinimlerini karşıladığını ifade etti:

“Geleneksel bankacılık yasaları sisteme girmek istediğinizde zaten geçerli. (Para aklamayla ilgili) endişenmiyorum çünkü bir Bitcoin hesabı açarken bir banka hesabı açar gibi benzer işlemlerden geçersiniz.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl