BitMEX borsası İtalya’nın ünlü kulübü Milan’ın yeni sponsoru oldu

Son dönemde futbol ve kripto para endüstrileri ciddi şekilde yakınlaşırken, taraftar token'ı da olan dünyanın en önemli kulüplerinden Milan, kripto para borsası BitMEX ile de bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Kripto para borsası BitMEX ve İtalya’nın dev futbol kulübü Milan sponsorluk anlaşmasına imza attılar. Bundan sonra BitMEX logosu, Milan’lı futbolcuların formalarının kol bölümünde yer alacak. Anlaşmanın kadın ve erkek futbol takımlarının yanısıra e-spor takımını da kapsadığı belirtildi.

“Kripto paraların anlaşılması ve marka bilinirliği…”

Anlaşmanın süresi hakkında bilgi verilmemesi dikkat çekerken, BitMEX’in resmi duyurusunda bir seneden fazla olduğunun bilgisi verildi. Konuyla ilgili konuşan BitMEX CEO’su Alexander Höptner şunları söyledi:

“Milan kulübü ile olan bu sponsorluk anlaşmamız, bizim adımıza yepyeni bir dönemin başladığını göstermesi açısından çok önemli… Marka bilinirliği ve farkındalığı gibi, kripto paraların daha iyi anlaşılabilmesi adına da bu anlaşmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz”

Kriptonun sporla birleşmesi devam ediyor

Heyecanın sürekli olarak yüksek olduğu ve ciddi meblağların harcandığı kripto para ve spor sektörü ise sponsorluk anlaşmalarıyla birleşmeye devam ediyor. Bilindiği üzere dünyadan ve Türkiye’den birçok futbol kulübünün taraftar token’ları bulunuyor. Bunun yanında, son dönemin yükselen borsası FTX, NBA takımlarından Miami Heat’in salonunun isim hakkını almıştı. FTX aynı zamanda, Riot Games ile anlaşarak League of Legends şampiyonluk serisinin de sponsoru olmuştu.

Bir başka yükselen borsa Crypto.com da, ses getiren iki anlaşmaya imza atmış ve Formula 1 ile karma dövüş sanatları organizasyonu UFC’nin resmi sponsoru olmuştu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl