Arthur Hayes Bitcoin’de 10 bin dolarlık beklentisini sağlamlaştırdı

BitMEX borsasının eski CEO'su Arthur Hayes, Bitcoin'deki 10 bin dolarlık beklentisinin güçlendiğini belirten bir tweet attı. Hayes, "Bu iş bitti" dedi.

ABD Adalet Bakanlığı’nın 2020 yılında açtığı dava sonucunda BitMEX borsasındaki CEO’luk görevinden istifa eden ancak düzenli yazı ve tweet’leriyle kripto para piyasalarındaki gündemi değerlendirmeyi sürdüren Arthur Hayes, Bitcoin’in 10 bin dolara doğru gidişine artık iyice inanmaya başladığını dile getirdi.

“Bitcoin = 10 bin dolar”

Twitter hesabından Bloomberg’in, Genesis şirketinin iflasın eşiğinde olduğuna yönelik haberini paylaşan Hayes, Bitcoin’in 10 bin dolar seviyesine inişie kesin gözüyle baktığını dile getirdi ve şu ifadeleri kullandı:

“Artık bu iş bitti. Portföylerini yeniden oluşturan arkadaşlarım Genesis’te kendileriyle görüştürebileceğim birileri olup olmadığını soracaklar. Bitcoin = 10 bin dolar”

Hayes geçtiğimiz hafta da Bitcoin’de 10 bin dolar seviyesini beklediğini ve bu bölgeden alım yapmaya hazır olduğunu dile getirmişti.

Özellikle FTX’in iflasının ardından maddi açıdan zor bir duruma düşen Genesis, platformdan çekim işlemlerini durdurmuştu. Digital Currency Group’a bağlı bir şirket olan Genesis, dün itibariyle de Binance ile görüşmelere başlamış ancak CZ, FTX’te olduğu gibi Genesis’e de “Hayır” cevabını vermişti.

Bloomberg’in iflas haberinin tersine Genesis ise kısa süre içinde iflas başvurusu yapmayı düşünmediğini belirten bir açıklama yapmıştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl