Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

ABD’nin dava ettiği BitMEX’in CEO’su, uzun süren sessizliğini bozdu

Dünyanın en büyük kripto para türev borsalarından biri olan BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, uzun süren sessizliğini bozdu. Eylül ayında ABD Adalet Bakanlığı’nın geçen sene kendisi ve diğer yöneticilerle ilgili açtığı davadan sonra görevinden istifa eden ve sessizliğe bürünen Hayes, bir blog yazısıyla olsa da yeniden ortaya çıktı ve son dönemdeki gelişmeleri yorumladı.

Adalet Bakanlığı’nın açtığı çifte davadan sonra BitMEX’te Hayes’in CEO’luğu da bitmişti. Hayes’in şu an nerede olduğu bilinmiyor ancak ABD’nin ünlü dergisi Vanity Fair’in bu ayki bir haberine göre de Hayes’in bir ev sahibi olduğu Singapur’da olma ihtimali yüksek.

Robinhood ve GameStop olaylarına değindi

Aylar süren sessizliğin ardından ise Hayes bir blog yazısıyla ortaya çıktı. Yazısının başlığını ‘Kolay kazanç’ koyan Hayes, büyük ses getiren Robinhood ve GameStop olaylarına ve oluşan ortamın gazeteciler, regülatörler ve hatta Kongre üyeleri üzerindeki etkilerine değindi.

Hayes’in bulunduğu yer ile ilgili bilgi vermemesi ve BitMEX’e yöneltilen suçlamalara cevap vermemesi de dikkat çekti.

Şu anki hisse senetleri piyasasını “Uzun vadeli yoğun bir bombardıman” olarak yorumlayan Hayes, “Hisse senetleri piyasasına karşı bende oluşan boşluk, herkesi içine çeken internet fenomeni hisselere çekilmem ile sona erdi. GME gibi birkaç işlemde 10 katı getiri sağlayan internet fenomeni hisseler, piyasa operatörlerinin ayaklarını yerden kaldırır. YOLO’ya ise direnemedim” dedi.

“Artık oyun alanı siber ortam”

Şu anki trade doğasının eleştirilmesi konusuna da karşı çıkan eski CEO, küçük yatırımcının çok ciddi kazançlar elde ettiğini belirterek şu anda olanlar için ‘Kripto Sermaye Piyasası’ adını kullandı ve şunları söyledi:

“Açık kaynaklı olan ve bu temele dayanan Kripto Sermaye Piyasası oyunu, verileri ve değerleri toplum içinde taşımayı ve bunu herhangi birinden alınacak bir izne tâbi olmadan yapmayı vadediyor. Burada oyun alanı siber ortam ve elinde internete bağlanabilen bir cihazı olan herkes bunu oynayabilir”

“Geleneksel piyasalarda olan haksızlıklar burada yok”

İleriki dönemde yazılarına devam edeceğini de belirten Hayes, “Geleneksel finans sektörü her geçen gün daha da sorgulanacak ve katılımcılar buradaki haksızlıkları görecekler. bunun verdiği bıkkınlık Kripto Sermaye Piyasaları’na geçişi sağlayacak. Ben de bu haksızlıkların ve eşitsizliklerin bu piyasada neden olamayacağını sade bir dille sizlere anlatacağım” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl