Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto türev devi BitMEX’ten ilk açıklama geldi

Kripto türev devi BitMEX'ten bir yetkili, olaylar üzerine bir açıklama yaparak suçlamaları reddetti ve güçlü bir savunma yapacaklarını bildirdi.

ABD’nin büyük kripto para borsası BitMEX’e karşı adeta savaş açmasının ardından BitMEX’ten ilk açıklama geldi.

Konuyla ilgili The Block’a konuşan ve ismi verilmeyen BitMEX yetkilisi, “Amerikan hükümetinin suçlamalarına karşı güçlü bir biçimde savunma yapmayı amaçlıyoruz. Bir startup olarak ilk günlerimizden bu yana her zaman yürürlükteki ABD yasalarına uymaya çalıştık.” dedi.

Bugün hem ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) hem de Adalet Bakanlığı, kurucu ortak ve CEO Arthur Hayes’in de aralarında olduğu BitMEX yetkililerinden şikayetçi oldu. CFTC ayrıca BitMEX’i, kurucu ortaklarını ve BitMEX ile ilişkili işletmeleri, kayıt dışı bir alım satım platformu işletmek, kara para aklamayı önleme ve müşteri tanı kurallarını ihlal etmekle suçladı.

Bakanlık, Arthur Hayes ile beraber kurucu ortaklar Samuel Reed ve Ben Delo’nun yanı sıra iş geliştirme müdürü Greg Dwyer’ı Banka Gizlilik Yasası’nı delmekle suçladı. Bakanlık ayrıca bu isimlerden Reed’in bugün Massachusetts’te tutuklandığını bildirdi.

BitMEX’ten sürpriz hamle

Olayların ardından BitMEX, kullanıcıların para çekme taleplerini bir pencere sınırı olmaksızın gerçekleştirmeye başladı. Normal seyirde borsadan yapılan para çekme talepleri, her gün TSİ 16.00’da işleme konuluyordu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl