Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Kripto para borsası BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, istifa etti

ABD'nin BitMEX'e karşı harekete geçmesi sonrası platformun CEO'su Arthur Hayes, görevinden istifa etti. Diğer yönetici kademelerinde de değişiklikler oldu.

Kripto türev devi BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, istifa etti. Yeni CEO, Operasyon Direktörü Vivien Khoo oldu.

BitMEX’ten bugün yapılan açıklamada, ABD’de açılan davaların ardından kurucuların tam onayıyla BitMEX platformunun sahibi ve işletmecisi HDR Global Trading Limited’in ana şirketi 100x Group’ta yönetici değişikliklerine gidildiği bildirildi.

Buna göre mevcut Operasyon Direktörü Vivien Khoo, ek operasyonel sorumluluklar üstelenerek geçici CEO olarak görevlendirildi.

Kurucular Arthur Hayes ve Samuel Reed ise CEO ve CTO görevlerinden istifa ederek çekildiler. Bir diğer kurucu ortak Ben Dlo da artık 100x Group’ta yönetici olarak yer almayacak. Suçlamalarda adı geçen İş Geliştirme Müdürü Greg Dwyer da izne çıktı.

Açıklamada ayrıca “Teknoloji ekibimizdeki kıdemli liderlerimiz platformun performansını artırmaya yönelik girişimler de dahil olmak üere BitMEX platformunda günlük çalışmalarına devam edecekler.” denildi.

100x Group Başkanı David Wong, “Yöneticilerimizdeki bu değişiklikler, kurumsal yönetimin en yüksek standartlarını korurken BitMEX platformu aracılığıyla tüm müşterilerimiz için üstün ticaret fırsatları sunma ana işimize odaklanabileceğimiz anlamına geliyor. BitMEX Kullanıcı Doğrulama Programı’nın tamamlanması da dahil olmak üzere 100x Group’un büyümesini ve gelişmesini devam ettirmek için olağanüstü bir üst düzey liderlik ekibine sahibiz.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

1 Ekim 2020 kripto para piyasaları için tarihi günlerden biriydi. ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), kripto para borsası BitMEX’ten ve yöneticilerinden şikayetçi oldu. CFTC, BitMEX’i kayıt dışı alım satım platformu işletmek, kara para aklamayı önleme ile müşterini tanı düzenlemeleri dahil olmak üzere CFTC kurallarını ihlal etmekle suçluyordu.

Öte yandan ABD Adalet Bakanlığı da borsanın kurucularından Arthur Hayes, Ben Delo ve Samuel Reed ile birlikte iş geliştirme müdürü Greg Dwyer’ı Banka Gizlilik Yasası’nı ihlal etmekle suçladı. Ayrıca bakanlıktan yapılan basın açıklamasında Reed’in tutuklandığı bildirildi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl