BitMEX Milan anlaşmasını uzattı: Artık ana sponsor

Kripto türev borsası BitMEX, İtalyan devi Milan ile olan sponsorluk anlaşmasını uzattı. Borsa, kulübün yan sponsorluğundan ana sponsoru statüsüne geçti.

Bir dönemin en önemli kripto türev borsalarından biri olan BitMEX, İtalya’nın en büyük futbol takımlarından biri olan Milan ile olan sponsorluğunu uzatma kararı aldı. 2021 yılında yapılan anlaşmada kol sponsorluğu alan borsa, yeni anlaşmayla birlikte ana sponsor statüsüne geçti. BitMEX ayrıca Milan’ın kripto “trade” ortağı olmaya da devam edecek.

BitMEX’ten yapılan açıklamada, Milan’ın dünya çapındaki taraftar kitlesinden yararlanmak için anlaşmanın uzatıldığı bilgisi verildi. Konuyla ilgili maddi detaylar ise açıklanmadı.

Borsanın “Guilds” adlı yeni özelliğini de tanıtan CEO Stephan Lutz, bu sosyal “trade” özelliğinin kulüp taraftarlarına yönelik olarak çıkarıldığını ve fazla sayıda grupların da birleşerek birlikte “trade” yapabileceklerini ifade etti.

Milan’ın gelirlerden sorumlu yöneticisi olan Casper Stylsvig de, “BitMEX ile olan anlaşmamızı devam ettirdiğimiz için mutluyuz. Dijital dünyaya giden bu yolda kulübün büyümesinin önü daha da açılacaktır” dedi.

Maddi detayların yanı sıra, yeni anlaşmanın süresi hakkında da herhangi bir ayrıntı verilmemesi dikkat çekti.

Avrupa’da son dönemde Manchster City ve OKX, Lazio ile de Binance anlaşmaları, kripto para sektörüyle futbol dünyasını bir araya getiren en büyük anlaşmalar olarak ön plana çıkıyor.

Binance borsasının Cristiano Ronaldo, Socios platformunun da Lionel Messi’yle bireysel anlaşmaları bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl