Kripto para türev borsası BitMEX, 3 bölgeye kapanıyor

Kripto para türev borsası BitMEX, üç bölgeye kapıları kapatma kararı aldığını açıkladı. Karar, CFTC'nin soruşturma başlattığını bildirmesinin ardından geldi.

Şeyseller merkezli kripto para türev ticareti platformu BitMEX, bugün 3 bölgeye kapıları kapatacağını duyurdu.

Bu kararı, kullanıcı fonlarının güvenliğini ve platformun istikrarını sağlamak için aldığını ileri süren BitMEX, Çin’e bağlı özel yönetim bölgesi Hong Kong’un yanı sıra Şeyseller ve Bermuda’daki kullanıcıların hizmetlerine erişimi durduruyor.

Bu üç bölge, BitMEX’in ana şirketi HDR Global Trading Limited’ın ofislerinin bulunduğu yer olması ile dikkat çekiyor.

Açıklamada, değişikliğin işletme üzerinde hiçbir finansal etkisi olmayacağı, çok az kişiyi etkileyeceği ve BitMEX ekibinin etkilenen kullanıcılarla iletişime geçeceği belirtildi. BitMEX ayrıca düzenleyici kurumların kripto para sektörüne katılımını memnuniyetle karşıladığının altını çizdi. Borsa, düzenleyicilerin kripto para borsaları için piyasa faaliyet standartlarının netleştiği, korunduğu, finansal rezervlerin bağımsız bir şekilde sıkça denetlendiği yeni bir meşruiyet çağı sağlayacağını vurguladı.

BitMEX’in bu kararı ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (CFTC) ABD vatandaşlarının platform üzerinde işlem yapmasına izin verilip verilmediğini belirlemek için çalışma yaptığını açıklamasının ardından geldi. CFTC’ye kayıtlı olmayan BitMEX’in sınırladığı bölgeler arasında ABD de var.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl