Avrupalı borsanın kripto parası, saniyeler içinde %50 düştü

Avrupalı kripto para borsası Bitpanda'nın kripto parası BEST, işleme açıldığı ilk gün değerinin yarısını kaybetti.

2014 yılında Avusturya’da kurulan bir kripto para şirketi olan Bitpanda, geçtiğimiz hafta Bitpanda Global Exchange adıyla kendi kripto para borsasını açtı.

Açılıştan bir ay önce de Binance’in BNB’sine benzer şekilde, borsanın kendisine ait olacak ve platform üzerinde belirli işlevleri bulunacak olan kripto parası BEST için üç ayrı aşamada token satışları gerçekleştirildi. Bu satışlarda her bir BEST, 0.09 – 0.1 avro karşılığında satıldı. Satış, oldukça başarılı geçti ve Bitpanda, bunu “En başarılı Avrupalı IEO” olarak adlandırıyor. Toplamda 43.6 milyon avro (yaklaşık 49 milyon dolar) elde edildi.

Öte yandan Bitpanda Ecosystem Token’ın (BEST) yatırımcıları, yaptıkları yatırımın karşılığını henüz alamamış görünüyorlar. 7 Ağustos’ta ilk defa işleme açılan BEST’in fiyatı hızla yüzde 50 değer kaybederek 0.05 avroya düştü. Fiyat sonradan 0.07 avronun biraz üzerine çıksa da yine de ilk fiyatının hâlâ çok altında.

Bir Bitpanda geliştiricisi Twitter’da konuyla ilgili şöyle yazdı:

“Fiyatın gelişimine müdahale etmemeye ve bu işi piyasaya bırakmaya karar verdiler. Yeni bir borsadaki likiditenin ve BEST token’ın yeni olmasının bu fiyat üzerinde etkileri var. Borsanın cazip işlem ücretleri ve BEST token sahiplerine avantajlar sunması nedeniyle, bu token’ın uzun vadede önünün açık olduğunu düşünüyorum.”

Öte yandan, birçok insan da BEST token fiyatındaki bu hızlı düşüş nedeniyle IEO alıcılarının Avrupalı düzenleyicilerle iletişime geçmeleri gerektiğini söyledi.

BEST’in işlem hacmi şu anda düşük bir seviyede ve bu da hızlı fiyat hareketlerini mümkün kılıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl