BitPay, artık 100$’ın altındaki Bitcoin ödemelerini kabul etmeyecek

BitPay, hızlı bir şekilde yükselen Bitcoin işlem ücretleri nedeniyle artık 100$'ın altındaki Bitcoin ödemelerini kabul etmeyecek.

Dünyanın en büyük Bitcoin ödemeleri işleme platformlarından biri olan BitPay, hızlı bir şekilde yükselen Bitcoin işlem ücretleri nedeniyle artık 100$’ın altındaki Bitcoin ödemelerini kabul etmeyecek.

Geçtiğimiz birkaç ayda Bitcoin ağının kullanıcı sayısı, günlük ortalama işlem sayısı ve kullanıcı etkinliği katlanarak arttı. Bunun sonucunda SegWit‘in kullanılmaması ve 1 MB’lık blok boyutunun aynı kalmasıyla birlikte ortalama işlem ücretleri 30$ seviyesini aştı.

BitPay’den yapılan açıklama şöyle:

“Bitcoin ağı son birkaç haftadır rekor seviyede işlem görüyor. Bu büyüme aynı zamanda rekor ağ tıkanıklığına ve rekor seviyedeki işlem ücretlerine yol açtı. Bitcoin madencilerinin ücretleri işlem başına 30$’dan daha fazla. Bitcoin ödemeleri için hizmet sunmaya devam edebilmek adına şimdi tüm BitPay işlemleri için 100$’lık bir minimum ödeme tutarı getiriyoruz.”

SegWit’in entegre edilmesi için çalışılacak

BitPay, bu açıklamanın yanı sıra önümüzdeki günlerde SegWit’i entegre ederek işlem ücretlerini yüzde 40 oranında azaltmak için çalışacaklarını bildirdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl