BitPay, Polygon ağında Ether ödemeleri başlatıyor

Tüm dünyadan birçok dev şirketle anlaşmalar yapan kripto para ödeme hizmet sağlayıcısı BitPay; Ether, USDC, DAI ve Wrapped Bitcoin ödemelerinin Polygon ağı üzerinden yapılmasına izin verecek.

Dünyanın en büyük kripto para ödeme şirketlerinden biri olan BitPay, bazı ERC-20 token’larının ödemelerini Polygon ağı üzerinde de sunmaya başlayacak. Polygon ve BitPay bu ortaklığı da resmen duyurdular.

İlk etapta USDC

BitPay uygulamasının bu hafta sonuna kadar Polygon köprüsü üzerinden USDC ödemelerine izin vermesi bekleniyor. Yapılan açıklamada, Polygon üzerinde desteklenecek token’ların uygulama içinde anında gözükeceği belirtildi. USDC’nin eklenmesinin ardından da Ether, DAI ve WBTC de Polygon ağı ödemelerine katılacak.

Bu yeni ortaklık ile birlikte BitPay ödemeleri alan işletme ve şirketler Polygon üzerinden de ödeme kabul edebilecekler. Hatta Polygon ödemelerini ilk alacak olan şirket de Türkiye’de de futbol kartları çok satılan ve ilgi gören, Amerikan merkezli koleksiyon şirketi Panini olacak.

BitPay CEO’su Stephen Pair de, ödeme coin’lerine MATIC’in eklenmesinin önemine değindi ve “MATIC ile beraber insanalra geleneksel finans ödemeleri dışında bir alternatif daha sunmuş oluyoruz. Hızlı ve güvenli ödemeler konusunda şirketler ve bireylere olan bu hizmetlerimiz devam edecek” dedi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl