BitPay ve Verifone anlaştı: Müşteriler kripto para ile ödeme yapabilecek

Dünyanın en büyük kripto para ödeme hizmetl sağlayıcısı BitPay ile FinTech devi ve ödeme çözümleri sağlayıcısı Verifone çok önemli bir anlaşmaya imza attılar. BitPay'in blok zincir ödeme teknolojisi, bundan sonra Verfione müşterilerinin ödeme noktaları ve eTicaret bulut hizmet platformlarında kripto para ile ödeme yapılabilmesi adına kullanılacak. Sene sonunda hayata geçmesi beklenen anlaşma şu an için ABD'de geçerli olacak.

BitPay ve Verifone’un anlaşmasıyla beraber işletme sahipleri müşteri tabanlarını kripto para yatırımcılarına da açmış olacaklar ayrıca aldıkları kripto paraların anında fiat paraya çevrilmesiyle volatiliteden de korunmuş olacaklar. Ayrıca ödeme alan şirketler için bir BitPay hesabı açılması da gerekmiyor.

Bu yılın sonunda hayata geçmesi beklenen anlaşmayla birlikte, tüketiciler de onaylı kripto para cüzdanlarını kullanarak sorunsuz bir şekilde ödeme yapabilecekler.

Tüm bilinen cüzdanlar destekliyor

İki şirketin anlaşmasını ise birçok bilinen cüzdan destekliyor. Dolayısıyla dünyadaki 100 milyondan fazla kripto para kullanıcısı ve yatırımcısı kripto para satın aldıkları bu cüzdanları da harcamalarında kullanabilecekler.

Blockchain.com, BRD, Metamask ve BitPay cüzdanları kullanılarak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Bitcoin Cash (BCH), Wrapped Bitcoin (WBTC), Litecoin (LTC) ve ABD dolarına dayalı 5 sabit coin (GUSD, USDC, PAX, DAI, BUSD) ile harcama yapıalbilecek.

Kripto para ödemesi, geleneksel para olarak banka hesbaına geçecek

Ödeme sırasında müşteriler Verifone cihazında kripto cüzdanlarını seçecekler ve işlemi tamamlamak için bu cüzdanı kullanarak ekrandaki QR kodunu tarayacaklar. İşletmecinin aldığı onay mesajının ardından ise fonlar, ödeme alan tarafın banka hesabına geleneksel para birimi şeklinde gönderilecek.

“Kripto harcamak isteyen tüketicinin talebi artıyor”

Konuyla ilgili konuşan BitPay’in kurucu ortağı ve CEO’su Stephen Pair, şu ifadeleri kullandı:

“Verifone’un müşteri tabanı, büyüyen kripto pazarından yararlanmak isteyen dünyanın en tanınmış markalarını içeriyor. Bu anlaşma işletmelerin, kripto ödemelerini kolayca ve güvenli bir şekilde kabul etmelerini ve kripto harcamak için artan tüketici talebinden faydalanmalarını sağlıyor.”

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl