Bitstamp’ten Türk yatırımcının yaklaşık 120,000 dolarına bloke

Uzmancoin.com'a ulaşan bir Türk kripto para yatırımcısı, Bitstamp'e günler önce gönderdiği yaklaşık 120,000 doların kişisel hesabına aktarılmadığını ve Bitstamp tarafından bekletildiğini ileri sürüyor.

Önde gelen kripto para borsalarından Bitstamp, bir Türk kripto para yatırımcısının yaklaşık 120,000 dolarına görünüşe göre tedbir amaçlı olarak bir süreliğine el koydu.

E-posta ile uzmancoin.com’a ulaşan Umut C., yaklaşık 4 yıldır Bitcoin alım satımı yaptığını ve Bitcoin almak için 15 Ağustos 2018 tarihinde Bitstamp’te 117,300 dolar para gönderdiğini söyledi.

Bitcoin yatırımcısı, gönderdiği paranın borsadaki kişisel hesabına geçmemesi üzerine destek ekibi ile temas kurduğunu ve Bitstamp’in kendisine paranın hesaba ulaştığını fakat paranın kaynağını görmek istediğini ilettiğini aktardı.

Umut C., paranın yasal yollarla kazanıldığını ispatlamak için tüm hesap hareketlerini, alım satım geçmişini ve şirketine ait tüm evrakları gönderdiğini ifade etti.

Türk yatırımcı, şimdi tüm işlemleri doğru yapmasına karşın parasının hâlâ blokeli olarak bekletildiğini öne sürüyor.

Sosyal medya platformu Reddit‘te de konuyla ilgili bir başlık açan Umut C.’ye Bitstamp’ten verilen cevapta ise bu durumun Bitstamp’in yasal uyumluluk konusundaki proaktif yaklaşımının bir parçası olduğu ve sürecin biraz zaman alabileceği vurgulandı.

“Bitcoin arttı, zarar ettim”

Umut C., Bitcoin satın almak için Bitstamp’e para gönderdiğinde Bitcoin’in fiyatı 10,000 doların altındaydı. “Süreç çok yavaş ilerliyor” diyen yatırımcı, yükselen fiyat nedeniyle yaşanan gecikmeden dolayı zarar gördüğünü ve Türkiye’den başka insanların zarar görmesini istemediğini söylüyor.

Para transferinin gerçekleştiğini gösteren banka dekontu
En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. Emir Nur ALTIOK Cevapla

    Türk borsaları ne güne duruyor kardeşim. İşte el adamı böyle el koyar birşey de yapamazsın.