Bitstamp borsası 7 büyük kripto parada işlemleri sonlandırıyor

SEC'nin kripto paralar konusunda başlattığı savaş Bitstamp borsasının da bu konuda olumsuz bir adım atmasına neden oldu. Borsa yaptığı açıklamayla ABD'de 7 kripto parada işlemleri sonlandıracağını düşündü.

Kripto para borsası Bitstamp 29 Ağustos gününden itibaren ABD müşterileri için 7 kripto parada işlemleri sonlandırıyor. Yapılan açıklamada AXS, CHZ, MANA, MATIC, NEAR, SAND ve SOL için bu günden sonra işlem yapılamayacağı belirtildi.

Borsa ayrıca duyurusunda bu kripto paralarla işlem yapılamayacak olsa da, istenilen zamanda çekim yapılabileceği ya da hesaplarda tutulmaya devam edilebileceğini ifade etti.

Borsa açıklamasında bu sonlandırmaya rağmen 30’dan fazla kripto para ile hizmet vermeye devam edeceğini aynı zamanda New York Finansal Hizmetler Departmanı tarafından da faaliyet lisansı bulunduğunu belirtti.

Borsa liste dışı bırakma işlemini regülasyon düzenlemeleri sebebiyle yaptığını açıklasa da, konuyla ilgili herhangi bir detay vermedi.

Özellikle son aylarda SEC’nin kripto para şirketlerine açtığı davalar ve uyguladığı yaptırımlar düşünüldüğünde bu hamlenin arkasında kurumun operasyonlarının olduğu rahatlıkla düşünülebilir.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl