TRON’un kurucusu Justin Sun, BitTorrent’i resmen satın aldı

Yazılım şirketi BitTorrent, TRON (TRX) platformunun blockchain girişimcisi ve geliştiricisi Justin Sun'a resmen satıldı.

Haftalar önce TRON’un kurucusu Justin Sun‘ın popüler torrent programları uTorrent ile BitTorrent’in ana şirketi BitTorrent’i satın almak için girişimlerini hızlandırdığını bildirmiştik. Variety’de yer alan habere göre, yazılım şirketi BitTorrent, TRON platformunun blockchain girişimcisi ve geliştiricisine resmen satıldı.

Henüz Sun’un BitTorrent için ne kadar ödeme yaptığı ya da yapacağı belli değil.

Sun, geçtiğimiz yılın Eylül ayında BitTorrent ile görüşmelere başlamış, Ocak ayında satın almak için bir niyet mektubu imzalamıştı. Anlaşma bir süre sonra BitTorrent’in anlaşmaya aykırı bir şekilde başka teklif verenlerle görüşmesi sonucunda askıya alınmıştı. Askıya alınan anlaşma, geçtiğimiz aylarda yeniden ele alındı.

Multi-milyar dolarlık değeri ile TRON, kısmen BitTorrent tarafından desteklenen şekilde interneti merkezsiz kılmayı hedefliyor.

BitTorrent mucidi Bram Cohen tarafından kurulan BitTorrent şirketi, 100 milyondan fazla kullanıcısı olan torrent istemcisi uTorrent ile tanınıyor. Şirketin ayırca BitTorrent adında çok kullanılan bir başka torrent istemcisi de bulunuyor.

BitTorrent’in TRON’un internet merkezsiz hale getirme hedefine çok yakışacağı aşikar.

→ ETHEREUM’UN ARZI 100 MİLYONU GEÇTİ, BU NE ANLAMA GELİYOR?

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl