Bittrex resmen açıkladı, artık Dolar ile ticaret yapmak mümkün olacak

ABD merkezli bir kripto para borsası olan Bittrex, bazı müşterilerin ABD Doları cinsinden işlem yapmasına olanak tanıyacak bankacılık anlaşmaları imzaladığını bildirdi.

Bloomberg’de yer alan habere göre, kullanıcılarının yaklaşık 200 farklı dijital parada al-sat yapabilmelerini sağlayan ABD merkezli bir kripto para borsası olan Bittrex, bazı müşterilerin ABD Doları cinsinden işlem yapmasına olanak tanıyacak bankacılık anlaşmaları imzaladığını bildirdi.

Şirket, anlaşmaların bazı eyaletlerde yer alan kurumsal müşterilerin dolar kullanarak dijital token almasını sağlayacağini söyledi. Bu, kripto para alanına daha fazla kullanıcı getirecek ciddi bir hareket. Bittrex, diğer finans şirketleri ile birlikte dolar fonlarını tutacak olan New York merkezli Signature Bank ile çalışıyor.

Borsanın CEO’su Bill Shihara, “Bu sadece bankaların Bittrex’e güvenebilmesi meselesi değil. Bankalar genel olarak kriptoya güvenebiliyor. Ve bunun gerçekten kriptonun ana akım kabulü açısından köşeyi döndüğünü gösterdiğini düşünüyorum.” dedi.

Kara para aklama, terör finansmanı ve müşteri doğrulaması konularında sıkı sıkıya hükümet düzenlemelerine bağlı olan büyük mali kurunlar, suç faaliyetiyle ilişkilendirilen bir sektöre girerek itibarlarını riske atmaktan kaçındılar. Bunun sonucunda kripto para piyasaları çoğunlukla yalnızca kriptodan kriptoya ticareti mümkün kılıyor, bu da müşterilerin dolarla değil, dijital para kullanarak ticaret yapmaları zorunluğunu getiriyor.

Bununla birlikte bazı bankalar, sektöre girmeye başlıyor. ABD’nin en büyük kripto para ticaret platformlarından biri olan Coinbase, ABD merkezli Cross River Bank, Metropolitan Bank ve Silvergate Bank ile ilişkiler geliştirdi ve geçenlerde İngiltere’de Barclays PLC’de bir banka hesabı açtı. Bitfinex ise Wells Fargo & Co ile yolları ayırdıktan sonra Porto Riko merkezli Noble Bank ile çalışmaya başladı.

Bittrex’in hizmeti başlangıçta yalnızca Washington, Kaliforniya, New York ve Montana’daki kurumsal müşterilere sunulacak. Ancak şirket, daha sonra hizmeti perakende yatırımcılara da genişletmeyi planladığını söyledi.

→ 2018 DÜNYA KUPASI, BITCOIN’İN FİYATINI YUKARI TAŞIYABİLİR

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl