Kripto para devlerinden %8 faizli sabit kripto para

Bittrex'in de aralarında olduğu bir grup kripto para şirketi, önümüzdeki ay yıllık %8 faizli ve avro ile desteklenen bir sabit kripto para çıkarmaya hazırlanıyor.

CoinDesk’te yer alan habere göre Universal Protocol Alliance adında altı blockchain firmasından oluşan bir grup, önümüzdeki ay euro tabanlı bir sabit coin çıkaracağını açıkladı.

Bu açıklamayı dün yapan grup, evrensel euro (UPEUR) adlı token’ın düşük volatiliteli kripto para arayan kullanıcıları hedeflediğini ve bu coin’in sahiplerine yıllık %8 oranında faiz verebileceklerini belirtti.

Açıklamada şöyle deniyor:

“Geleneksel bankacılığa erişimi zayıf ve yüksek enflasyona sahip olan ülkelerde, kullanıcılar artık euro tabanlı bu sabit kripto parayı ödünç alabilir ve faiz kazanabilirler.”

Peki bu grupta kimler var? Kripto para borsası Bittrex, kripto para kredi firması Cred, blockchain tabanlı web tarayıcısı Brave, Berkeley Üniversitesi’ndeki bir startup, kripto para finans startup’ı Uphold ve blokchain denetim platformu CertiK.

Bu grup daha önce de ABD doları merkezli sabit coin UPUSD’yi ve Bitcoin tabanlı UPBTC’yi piyasaya sürmüştü.

Yaptığı açıklamada UPEUR adlı stabil coin’e Uphold üzerinden ulaşılacağını belirten grup, faiz kazanmak için de kripto para kredi firması Cred’in CredEarn programının kullanılabileceğini söyledi.

Hem bu grubun hem de Cred’in kurucu ortağı olan Dan Schatt’in bu sabit coin hakkındaki yorumu ise şöyle oldu:

“Evrensel Euro (UPEUR) yüksek getiri imkanı, kod kalitesi, yatırımcı güvencesi ve şeffaklık gibi pek çok özelliğe sahip. Bu coin, kurumsal düzeydeki güvenlik düşünülerek tasarlandı. Dahası, itibari paralara ve diğer kripto paralara dönüşümü çok az maliyetli.”

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl