Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bittrex sahteciliğine dikkat

Kripto para birimleri yaygınlaştıkça bundan nemalanmak isteyen dolandırıcıların sayısı da her geçen gün artıyor. Geçtiğimiz ay dünyanın en çok kullanılan, işlem hacmi en yüksek kripto para birimi borsası Poloniex ile ilgili bir sahtecilik gündeme gelmişti. Korsanlar, Poloniex’in internet sitesini bütünüyle kopyalayarak farklı bir alan adıyla kimlik avına çıkmıştı. Poloniex’in ardından şimdi de Bittrex Bu kez benzer bir olayla Bittrex gündeme geldi. Poloniex gibi sıkça kullanılan borsalardan biri olan bu internet sitesini birebir kopyalayan korsanlar, yine kullanıcıları yanıltarak kimlik avına çıktı. Google...

Kripto para birimleri yaygınlaştıkça bundan nemalanmak isteyen dolandırıcıların sayısı da her geçen gün artıyor.

Geçtiğimiz ay dünyanın en çok kullanılan, işlem hacmi en yüksek kripto para birimi borsası Poloniex ile ilgili bir sahtecilik gündeme gelmişti. Korsanlar, Poloniex’in internet sitesini bütünüyle kopyalayarak farklı bir alan adıyla kimlik avına çıkmıştı.

Poloniex’in ardından şimdi de Bittrex

Bu kez benzer bir olayla Bittrex gündeme geldi. Poloniex gibi sıkça kullanılan borsalardan biri olan bu internet sitesini birebir kopyalayan korsanlar, yine kullanıcıları yanıltarak kimlik avına çıktı.

Google reklamlarını kullandılar

Google reklamlarını kullanan dolandırıcılar, “Bittrex” sorgusunda “bittrexwe.com” alan adlı sahte sitenin orijinal Bittrex’in üzerinde çıkmasını sağladı.

 

Korsanların bu yolla yüzlerce kişinin bilgilerini ele geçirmiş olabileceği tahmin ediliyor.

Borsalar üzerinden işlem yapan kullanıcıların siteye girdiklerinde adres satırından domaini mutlaka kontrol etmelerini öneririz.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl