Bittrex’ten XRP ile ETC’nin likiditesini artıracak hamle

Kripto para borsası Bittrex, USD işlem çiftlerini genişletiyor. Borsa son olarak XRP ve ETC'ye karşı USD ticaretini açacağını duyurdu. Bittrex'in bu hamlesi her iki dijital paranın da likiditesinin artmasını sağlayacak.

ABD merkezli dijital varlık borsası Bittrex, iki yeni USD işlem çiftini ticarete açmayı planladığını duyurdu.

Her şey 31 Mayıs 2018’de Bittrex‘in kurumsal müşteriler için ABD Doları ile ticaret imkanı sağladığını ve bu imkanın yakın zamanda tüm müşterileri kapsayacak şekilde genişletmeyi planladığını bildirmesiyle başladı.

Bittrex’te ilk olarak Bitcoin, Tether ve TrueUSD ile USD işlemleri gerçekleştirilebileceği açıklanmıştı.

Borsa, daha sonra 14 Haziran 2018’de bireysel yatırımcılardan küçük bir grubu USD piyasalarına davet ederek bir sonraki aşamaya geçme zamanının geldiğini söyledi.

Bittrex, şimdi yeni bir güncelleme daha yaparak 20 Ağustos tarihi itibari ile XRP ve ETC için USD işlemlerini başlatacağını duyurdu. Borsa tarafından yapılan açıklamada, bu yeni USD işlem çiftlerinin ticarete açılmasından heyecan duyulduğu ifade edildi.

USD için yetkilendirilen Bittrex müşterileri, 20 Ağustos’tan itibaren bu iki yeni USD işlem çiftinin eklenmesiyle artık BTC, ETH, USDT, TUSD, XRP ve ETC’ye karşı USD kullanabilecekler.

USD ile işlem yapabilmek için Bittrex’e bir form aracılığı ile başvuruda bulunmak gerekiyor.

Bittrex’in bu hamlesi, özellikle ABD’de XRP ve ETC’nin likiditesini artıracağı için önemli. Ayrıca Bittrex’in ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), XRP’yi bir menkul kıymet olarak tanımlamayacağını düşündüğü anlamına da gelebilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl