Hollandalı kripto borsası DCG’nin ödeme teklifini reddetti

Avrupa çapında 1 milyondan fazla müşteriye sahip olan Bitvavo borsası, Digital Currency Group'tan kendilerine gelen kademeli borç ödemesi teklifini reddetti. Borsa, DCG'nin kendilerine olan borcu ödeyebilecek yeterli fonu olduğunu, bu yüzden bu tarz bir anlaşmaya karşı çıktıklarını belirtti.

Dün Gemini borsasının “Barry Silbert’ı CEO’luk’tan gönderin” ifadeleriyle bir açık mektup yazdığı DCG’ye bir başka borsadan da ret cevabı geldi. Hollanda merkezli olan Bitvavo borsası, yaptığı açıklamayla 9 Ocak günü itibarıyla DCG’den yeni bir ödeme teklifi aldıklarını ancak bunu kabul etmediklerini duyurdu.

Bilindiği üzere Bitvavo, DCG’ye ait olan Genesis şirketinin staking hizmetlerinden yararlanıyordu. FTX krizinden etkilenen Genesis’in platformdan çekim işlemlerini durdurmasının ardından Bitvavo’nun 280 milyon doları da kilitli kalmıştı.

Yüzde 70’lik kademeli ödeme teklifi

Bitvavo yaptığı açıklamada DCG’nin, kendilerine göre de kabul edilebilir bir zaman dilimi içerisinde, 280 milyon dolarlın yüzde 70’lik kısmını ödemek istediğini belirtti. Geriye kalan yüzde 30’luk kısım için görüşmelerin sürdüğünü belirten Bitvavo, DCG’nin kalan borcun bir kısmını ödemek istediğini ancak bunun kabul edilebilir olmadığını ifade etti.

“Yeterli paraları var”

Bu teklifi kabul etmeyeceklerini çünkü DCG’nin yeterli paraya sahip olduğunu kaydeden Bitvavo, ayrıca Genesis ya da DCG’nin iflas başvurusu yapması halinde de, açılacak davaların ve mahkeme sürecinin yine tüm ödeme planlarını bozacağı kaydedildi.

Gemini borsasının Barry Silbert konusunda yaptığı açıklamaların da DCG konusunda kendilerine güven vermediğini belirten Bitvavo, “Gemini gibi biz de tüm paydaşları mutlu edecek bir çözümün bulunabileceğine inanıyoruz” dedi.

Borsa müşteri fonlarının ise bu olaydan hiçbir şekilde etkilenmediği bilgisini de verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl