Bitwise Bitcoin-Ethereum ETF başvurusunu geri çekti

Dün spot Bitcoin ETF başvurusu SEC tarafından ertelenen yatırım yönetim şirketi Bitwise, Bitcoin ile Ethereum sözleşmelerine birlikte yatırım yapan ETF'i için yaptığı başvuruyu geri çekme talebinde bulundu. Talebin ne zaman yapıldığı bilinmiyor ancak şirket yöneticisinin iki gün önce verdiği bir röportaj, şirket tarafından kararı henüz alındığı intibasını uyandırıyor.

Kripto para piyasasında yatırım fonları, endeksler ve araştırma gibi hizmetler sağlayan Bitwise şirketi Bitcoin ile Ethereum vadeli sözleşmelerine yatırım yapan “Bitcoin and Ethereum Market Cap Strategy ETF” adlı borsa yatırım fonu başvurusunu geri çekiyor. Şirket bu konuda SEC’ye yeni bir talepte bulundu.

Talebin ne zaman geldiği tam anlamıyla bilinmiyor ancak şirket kurucularından Matt Hougan’ın iki gün önce verdiği röportaj, bu talebin yeni geldiğine işaret ediyor. Hougan, son verdiği röportajda SEC’nin tüm ETF taleplerini bir an önce kabul etmesi gerektiğini söylemişti.

Yöneticinin bu sözünün ardından Bitwise’ın bir ETF’ini geri çekmesi ise gözlerden kaçmıyor. Şirket, SEC’ye bu ETF için başvurusunu 3 Ağustos’ta yapmıştı.

Grayscale şirketinin kazandığı davanın yarattığı olumlu havaya rağmen Bitwise şirketi bu anlamda bir geri adım atıyor gibi görünüyor. Yapılan açıklamada, “Şirket olarak, kayıt yaptırdığımız dönemde fonun yaratacağı etkinin artık oluşmayacağını düşünüyoruz denildi.

Bitwise sene başında da Ethereum Strategy ETF’ini geri çekmişti.

Hatırlanacağı üzere dün akşam SEC, 6 tane spot Bitcoin ETF başvurusuyla ilgili kararını ertelemişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl