Bitwise yöneticisi: Bitcoin’de yeni ATH 6-12 aylık sürede gelebilir

Varlık yönetim şirketi Bitwise'ın yöneticilerinden olan Matt Hougan, 6 ilâ 12 aylık süre içerisinde Bitcoin'de yeni bir zirve fiyatın yakalanacağını düşündüğünü söyledi. Artık kripto kışı'nın sonuna gelindiğini iddia eden Hougan, "Yatırımcılar riskli varlıklara geçmeye başladı. Enflasyona karşı koruma olan altın ve Bitcoin gibi varlıklardaki artış bu sebepten kaynaklanıyor" dedi.

Bitwise Asset Management Küresel Araştırma Başkanı olan Matt Hougan, ABD medyasından CNBC’nin sorularını yanıtladı. Hougan, hem yakın hem uzak gelecek hakkında da tahminlerde bulundu.

“Kurumsallar ilk kez geliyor”

Şu anda piyasada yaşanan yükselişlerin arkasında büyük oranda kurumsal ve profesyonel yatırımcıların olduğunu belirten Hougan şunları söyledi:

“Kurumsal ve profesyonel yatırımcılar bu alana ilk kez dahil oluyorlar. Yükselişlerin arkasında büyük oranda bu durum var. Son 13 yılda, piyasayı götüren perakende yatırımcılardı. Ancak BlackRock gibi şirketlerin dahil olması büyük paranın da içeri girmesini sağladı ve daha fazlasını da sağlayacak”

“6-12 ay içinde zirve geleceğini düşünüyorum”

Yükselişlerin adım adım olacağını ve bölümlere ayrılacağını düşündüğünü belirten Bitwise yöneticisi şu ifadeleri kullandı:

“Büyük paranın içeri girmesinin aşamaları olacak. Bir anda yukarı çıkar mıyız? Kesinlkle hayır. Volatil günler bizi bekliyor. Zaten sene başından bu yana %150 yükseliş içinde Bitcoin… Ben yine de 6 ilâ 12 ay içinde yeni zirvenin yakalanacağını düşünüyorum. Bu partiye çok daha fazla yatırımcı gelecek. Artık riskli varlıklara ve enflasyon karşıtı ürünlere de para giriyor. Altın ve Bitcoin yükselişinin arkasında Fed’in faiz indirimlerine geçeceği düşüncesi var”

“Birkaç yıl sürecek boğa sezonu…”

Hougan ayrıca artık kripto kışının bittiğini belirtti ve, “Evet, artık kripto kışı bitti. Kimse LUNA, FTX ya da BlockFi konuşmuyor. Herkes yükseliş ve BlackRock konuşuyor. bence, birkaç yıl sürecek bir boğa sezonu ilk aşamalarına geldi.” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl