Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

245 milyon dolarlık fon, XRP pozisyonunu tasfiye etti

ripple-xrp

Kripto varlık yöneticisi Bitwise, kripto endeks fonunda XRP pozisyonunu tasfiye ettiğini bildirdi.

Bitwise’dan yapılan açıklamada, kararın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia etmesi sonrasında alındığı vurgulandı.

Bilindiği üzere SEC, dün Ripple ve iki yöneticisi CEO Brad Garlinghouse ile kurucu ortak Chris Larsen’a 1.3 milyar dolarlık kayıt dışı menkul kıymet satışı suçlamasıyla resmen dava açtığını açıklamıştı.

Bitwise’ın konuya ilişkin açıklamasında ayrıca kripto endeks fonunun menkul kıymet olarak kabul edilmesi muhtemel varlıklara yatırım yapmadığı belirtildi.

XRP’nin söz konusu fondaki ağırlığı yüzde 3.84’tü. Fonun yüzde 79.55’ini Bitcoin ve yüzde 11.88’ini ise Ethereum oluşturuyor. Fondaki varlıkların değeri, 245 milyon dolar olarak gösteriliyor.

Bu arada XRP; ABD merkezli küçük çaplı kripto para borsaları CrossTower ile Beaxy’den liste dışı edildi. Hong Kong merkezli bir başka borsa OSL de XRP alım satımını kapattı.

Gelişmelerin XRP’nin fiyatına etkisi büyük oldu. İki gün önce 0.54 dolardan işlem gören XRP, bugün 0.32 dolardan alıcı buluyor. XRP’de iki günlük kayıp yüzde 41’i buldu.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl