En büyük spot Bitcoin ETF’ine sahip BlackRock 6500 BTC aldı

Bitcoin bugün öğle saatlerinde 39 bin doların da altına inerken ve düşüşünü sertleştirirken BlackRock şirketinden önemli bir alım geldi. Dün elinde 33.400 adet BTC bulunan şirketin sitesindeki rakam bugün itibarıyla 39.600'ü de aştı.

Şu ana kadar Fidelity şirketiyle beraber en çok ETF yatırımı alan şirket olan BlackRock, müşterilerinden gelen yeni talepler doğrultusunda Bitcoin almaya devam ediyor. Son rakamlar ise şirketin bugün 6495 adet daha Bitcoin aldığını gösteriyor.

Yeni yapılan güncellemeye göre BlackRock’ın iShares fonundaki Bitcoin adedi 39 bin 925’e çıktı. Bu rakam dün ise 33 bin 431’di. Şirket dün de 4808 adet BTC almıştı.

Bitcoin düşmeye devam ediyor

BTC ETF’lerinde lider olan BlackRock ile ikinci sıradaki Fidelity’ye gelen yatırımlara rağmen ise Bitcoin fiyatındaki sert düşüş devam ediyor. En büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda yaklaşık 38 bin 650 dolardan işlem görüyor. Bitcoin dün akşam saatlerinde 40 bin doların, bugün ğle saatlerinde de 39 bin doların altına düşmüştü.

BlackRock’ın dünyaca ünlü CEO’su Larry Fink geçtiğimiz günlerde ABD medyasına verdiği bir röportajda Bitcoin’in ABD dahil tüm dünyada ekonomik koruma sağlayan bir yatırım olduğunu ve varlıkların tokenizasyonuna geçişte her şeyin yeni başladığını belirtmişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl