BlackRock’ın BUIDL fonu 500 milyon doları aştı

Geçtiğimiz sene hızlı bir şekilde kripto ve tokenizasyon dünyasına giren BlackRock'ın BUIDL adlı fonunun yönettiği varlık değeri 500 milyon doları aştı. Mart ayında başlatılan bu fon, böylece 4 ay gibi kısa bir süre içerisinde önemli bir eşiği aşmış oldu.

10 trilyon dolara yakın varlık yöneten ve bu anlamda dünyanın bir numarası olan BlackRock’ın BUIDL adlı tokenizasyon fonu da önemli seviyede yatırımlar alıyor. Bitcoin spot ETF’lerinde de açık ara en çok yatırım alan fona sahip olan BlackRock, tokenizasyon konusunda da tüm piyasanın %30’una denk gelen seviyede yatırım aldı.

Dune Analytics’in verdiği bilgiye göre tokenizasyon piyasası şu anda 1.5 milyar doların biraz üzerinde bir değere sahip ve BlackRock bunun 500 milyon dolarına sahip oldu bile…

Ondo Finance aldı, eşik aşıldı

Fonun içeriğinde nakit, ABD Hazine tahvilleri ve geri alım sözleşmeleri bulunuyor. Özellikle tokenizasyon şirketi Ondo Finance’in yaptığı BUIDL alımlarından sonra fonun 500 milyon dolarlık sınırı aşması da gözlerden kaçmıyor. Ondo Finance, kendi token’ı olan OUSG için BUIDL fonunu destek olarak da kullanıyor.

Ondo Finance ayrıca BUIDL fonunu 173 milyon dolarla en çok tutan şirket konumunda yer alıyor. İkinci sırada USDM sabit coin’inin ihraççısı olan Mountain Protocol var. Mountain da, sabit coin’ini destekleyici varlık olarak BUIDL tercih ediyor.

ABD doları ile 1’e 1 oranda sabit bir fiyata sahip olan BUIDL, aylık bazda yatırımcılarına temettü de dağıtıyor.

BlackRock’ın ünlü CEO’su Larry Fink de son dönemde katıldığı birçok programda, tokenizasyonun sermaye piyasalarının ilerlemesi için en büyük etkenlerden biri olacağını söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl