BlackRock ve Fidelity’ye sadece dün 732 milyon dolarlık Bitcoin ETF girişi oldu

Bitcoin spot ETF başvurularının geçtiğimiz hafta onaylanması, ABD'li yatırımcıların yoğun şekilde bu alana kaymasına neden oldu. Sadece dün BlackRock'a 373, Fidelity'ye ise 359 milyon dolarlık Bitcoin ETF yatırımı yapıldı.

Geçtiğimiz hafta perşembe günü ilk kez işlemlere açılan Bitcoin ETF’leri, ABD’li yatırımcıların yoğun şekilde ilgisini görmeye devam ediyor.

Açıklanan son rakamlara göre BlackRock’a şu ana kadar 1 milyar 84 milyon dolar, Fidelity’ye ise 884 milyon dolarlık Bitcoin ETF yatırımı yapıldı. İki şirket 4 işlem gününde bu rakamlara ulaşırken, çok büyük bir yatırımın da dün geldiği görülüyor.

Veriler dün, BlackRock’a 373 milyon dolar, Fidelity’ye ise 359 milyon dolar giriş olduğunu gösteriyor. Bu rakamlar Bitwise için 68, Invesco için 57 ve ARK için 50 milyon dolar seviyesinde…

Son günlerde çıkışların olduğu Grayscale fonu dışarıda tutulduğunda 10 Bitcoin fonuna, 17 Ocak’ta işlem günü sonunda giren rakam 932 milyon dolar oldu.

Grayscale’den 3 işlem günü içinde çıkan rakam ise 1.1 milyar dolardı. Bugün itibarıyla henüz dün ne kadar çıktığı konusunda resmi rakamlar paylaşılmış değil. Hatırlanacağı üzere Grayscale şirketi cuma günü 4 bin, salı günü 9 bin, dün ise 18 bin adet Bitcoin’i Coinbase Prime’a göndermişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl