Sahte BlackRock haberi VGX Token’da beklenmedik yükseliş yaşattı

Bitcoin spot ETF başvurusu yapan BlackRock kripto dünyasında konuşulmaya devam ederken çıkarılan sahte haber, ajanslar tarafından dâhi takipçilere sunuldu. Haberler birlikte VGX'te de ilginç bir yükseliş yaşandı.

Finans devi BlackRock’ın, geçtiğimiz sene iflas eden kripto kredi şirketi Voyager’ı alacağına yönelik çıkarılan sahte haber kısa süreli de olsa yayıldı.

Associated Press gibi önemli bir haber ajansı bile, bilgiyi ücretli kullanıcılarına kendi kaynakları aracılığıyla ulaştırdı.

Haberin yayılmasının ardından ise VGX token’da %10’luk bir yükseliş yaşandı. Ancak haberin yayıldığı Twitter hesabının sadece bir takipçisi olması şüpheleri artırdı ve sahte haber kısa sürede ortaya çıktı.

Haberin tam anlamıyla kim ya da kimler tarafından ortaya atıldığı bilinmiyor. Ancak belli ki bu durum VGX fiyatında bir hareket yaşanması için oluşturuldu. Haberin sahte olduğunun ortaya çıkmasının ardından ise VGX’te yüzde 15’lik düşüş geldi.

Bilindiği üzere kripto kredi şirketi Voyager geçtiğimiz sene haziran ayında iflas etmişti. Şirket özellikle mayıs ayındaki Terra LUNA çöküşünden olumsuz etkilenmiş ve yine iflas eden Three Arrows Capital’ın (3AC) Voyager’dan 650 milyon dolarlık kredi aldığı ortaya çıkmıştı.

3AC bu krediyi ödeyemezken, Voyager şirketinin de birçok meme coin ve diğer token’larda kaldıraçlı işlemlerinin olduğu ve buradaki pozisyonların da zararla tasfiye olduğu görülmüştü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl