BlackRock ile SEC yetkilileri Bitcoin ETF’i için yeniden buluştu

SEC'nin Bitcoin spot ETF'lerini 2024'ün başında onaylayıp onaylamayacağı merakla beklenirken, başvuran kurumlar ile regülatör görüşmeleri de devam ediyor. Geçtiğimiz hafta buluşan BlackRock ile SEC yetkililerinin ETF'ler konusunda bir toplantı daha yaptıkları ortaya çıktı.

Bloomberg’in ETF analisti olan Eric Balchunas, BlackRock ile SEC yetkililerinin spot Bitcoin ETF’leri konusunda bir kez daha biraraya geldiklerini belirtti. Tarafların geçtiğimiz hafta yaptıkları toplantıda ETF için nakit ya da varlık bazlı bir model seçimi için görüştükleri ifade edilmişti.

“SEC’nin istediği düzenlemeler yapıldı”

Konu hakkında bilgi veren Balchunas, BlackRock yetkililerinin revize edilmiş bir varlık bazlı model sunumu yaptığını söyledi:

“BlackRock ile SEC’nin Ticaret ve Piyasalar Birimi yetkilileri bir kez daha biraraya gelmişler gibi gözüküyor. BlackRock, revize edilmiş bir varlık bazlı model sunumu yaptı. Bu sunumdaki güncellemeler 20 Kasım’daki toplantıda SEC çalışanlarının yaptıkları yorumlara göre düzenlendi”

“İlginç günler bizi bekliyor”

Öte yandan Bloomberg’in diğer ETF analisti olan James Seyffart da, Balchunas’ın verdiği bilgi üzerinden bir yorum yaptı ve şu ifadeleri kullandı:

“ETF talebinde bulunanlar ile SEC görüşmelerine devam ediyor. BlackRock/Nasdaq ikilisi varlık bazlı bir ürün konusunda ısrarcı… SEC ise nakit bazlı bir ETF konusunda taviz vermemiş görünüyor. En azından düne kadar böyleydi. Önümüzde ilginç günler var…”

10 trilyon dolardan fazla varlık yöneten BlackRock firması haziran ayında spot Bitcoin ETF başvurusunda bulunmuştu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. HANİFİ NURAY Yanıtla

    Merhaba hakan bey iletime geçmek için bir sosyal medya twithir fec varmı acaba