BlackRock, SEC ile üçüncü kez toplandı: Konu, Bitcoin ETF…

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Bitcoin ETF başvurusu yapan şirketlerle yaptığı görüşmeler, son günlerde daha da sıklaştı. SEC, son bir hafta içinde Grayscale, Franklin Templeton, Fidelity ile toplantılar düzenledi. BlackRock da dün üçüncü kez SEC ile görüşme gerçekleştirdi.

Söz konusu toplantıların tamamında SEC’nin Trading ve Piyasalar Birimi ile Kurumsal Finans Birimi yer aldı. Bloomberg ETF analisti James Seyffart’ın verdiği bilgiye göre, bu birimler, başvuruların onaylanıp onaylanmayacağına veya ne zaman onaylanacağına dair nihai karar verecek olan birimler. Yapılan görüşmelerin ise SEC’nin başvurulara onay verme eğilimini gösterdiği ve bu görüşmelerin başvurular, kurumun onay vereceği biçimi alana kadar süreceği şeklinde yorumlanıyor.

Kurumun nihai kararını ocak ayında vermesi bekleniyor. Özellikle onay veya ret kararının 8 ila 10 Ocak’ta çıkacağı düşünülüyor.

Gary Gensler, sessizliğini koruyor

Öte yandan 2021 yılının ekim ayında vadeli Bitcoin ETF’lerini onaylayan SEC’de başkan Gary Gensler, spot ETF’lerin ise manipülasyona açık olduğunu dile getiriyordu. Ancak Gensler, özellikle ağustos ayında mahkemenin Grayscale şirketinin ETF talebini haklı bulmasının ardından bu konuda sessizliğe gömüldü.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl