BlackRock’tan yeni Bitcoin adımı: Portföye eklenecek

Bitcoin spot ETF başvurusu 10 Ocak günü kabul edilen BlackRock şirketi, SEC'ye yeni bir başvuru yaptı. 10 trilyon dolarlık varlık yöneten dev şirket, önemli fonlarından birine Bitcoin'i de dahil etmek istiyor.

Bitcoin yatırım dünyasına ETF’lerle bomba gibi bir giriş yaparken, artık portföylerin içinde de dahil olmaya başlayacak gibi gözüküyor. Son olarak yatırım devi Fidelity’nin Kanada’daki “Hepsi bir arada Fonu”na Bitcoin’i katmasının ardından BlackRock’tan da benzer bir adım geldi.

Dünyanın en büyük yatırım yönetim şirketi olan BlackRock’ın, yeni Bitcoin ETF’ini, Stratejik Gelir Fırsatları adındaki fonuna katmak istediği belirtildi.

BlackRock’ın SEC’ye yaptığı başvurusunda, “Fon, BlackRock’ın bir iştiraki tarafından desteklenen Bitcoin ETP’sinin hisselerini ya da doğrudan Bitcoin ETP’leri tutan diğer hisseleri alabilir” ifadelerini kullandı.

BlackRock ayrıca Stratejik Yatırım Fırsatları Fonu’nun, sadece ABD’deki ulusal menkul kıymet borsalarında listelenmiş olan Bitcoin ETP’lerini bünyesine katacağı bilgisini verdi.

“Tüm paranızı kaybetme riskiniz vardır”

BlackRock’ın başvurusunda yatırımcılar için bir uayrı da yapıldı ve “Tüm paranızı kaybetmek de dahil olmak üzere, bu tür yatırımlardaki riskleri göze alarak karar vermelisiniz” denildi.

SEC daha önce de birçok kez ETF başvurusu yapan şirketlerden bu tarz uyarıları esirgememelerini talep etmişti.

BlackRock’ın çıkardığı Bitcoin spot ETF’i 11 Ocak gününden bu yana 11.5 milyar dolarlık yatırım aldı. Fon, dün de 420 milyon dolarlık net girdi gördü.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl