BlackRock’ın tokenize yatırım fonu BUIDL bir haftada 240 milyon doları aştı

BlackRock şirketinin geçtiğimiz hafta açıkladığı USD Kurumsal Dijital Likidite Fonu (BUIDL) kısa süre içerisinde ciddi bir büyüme kaydetti. Bir haftada 160 milyon dolar toplayan fona, dün de RWA platformu Ondo Finance'ten ekstra 84 milyon dolar daha geldi ve fonun değeri 244 milyon dolara çıktı.

10 trilyon dolardan fazla değerde yönettiği fon ile bu anlamda dünyanın en büyüğü olan BlackRock, kripto dünyasına da hızlı bir giriş yaptı. Bitcoin spot ETF’leri şu ana kadar milyarlarca dolar yatırım alan şirketin, tokenizasyon fonuna da ilgi büyümeye başladı.

Bir haftada 250 milyon seviyesine geldi

ABD medyasından Bloomberg’in verdiği habere göre düne kadar, şirketin geçen hafta duyurduğu BUIDL fonuna 160 milyon dolar gelmişti. Ancak blok zinciri verilerine göre; gerçek dünya varlıkları (RWA) platformu olan Ondo Finance de, yine dün fona 84 milyon dolarlık ekleme yaptı. Bununla birlikte fonun değeri de 244 milyon dolar oldu.

Securitize firmasıyla ortak oluşturulan bu fon, aslında tokenize bir para piyasası fonu işlevi taşıyor. ABD Hazine tahvillerine, yeniden alım anlaşmalarına ve nakit paraya yatırım yapan fon, Ethereum blok zinciri üzerinde çalışıyor. Fon ayrıca, kalifiye yatırımcılarına da ABD dolarına eşit olacak şekilde BUIDL token’larıya temettü ödemeleri de yapıyor.

BlackRock CEO’su Larry Fink yakın zaman önce yaptığı bir açıklamasında geleceğin dünyasının tokenizasyonda olduğunu ve Bitcoin spot ETF başvurularının da bu dünyaya giriş için ilk adım olduğunu ifade etmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl