Jack Dorsey’nin şirketinin yeni kripto donanım cüzdanı ortaya çıktı

Bitcoin destekçisi olan Jack Dorsey'nin kurucusu olduğu Block şirketinin uzun süredir geliştirdiği kripto donanım cüzdanının görüntüleri resmi olmayan bir hesap tarafından yayımlandı. Altıgen şeklinde olduğu grülen cüzdan, bilinen cihazlardan ayrılıyor.

Teknoloji şirketi Block, 1 seneden fazla süredir geliştirmelerine devam ettiği kripto soğuk cüzdanını resmen açıklamaya hazırlanıyor. Özellikle sosyal medyada yer alan fotoğraf, cüzdan hakkında net bir fikir veriyor.

Dorsey geçen sene konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu tarz soğuk cüzdanların kullanılmasının zor ve karmaşık olduğunu, bu nedenle kendilerinin çok daha kolay alışılabilecek bir cihaz geliştirmeye başlayacaklarını ifade etmişti.

Özellikle Terra LUNA ve FTX çöküşleri, kripto dünyasında soğuk cüzdanların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha göstermişti.

Block’un geliştirdiği bu soğuk cüzdanın diğer cihazlara oranla daha ucuz olması ve hatta daha geniş bir coğrafyada sunulması hedefleniyor.

Görüntü sızmış olsa da, şu an için hem fiyat hem de lansman günüyle ilgili herhangi bir detay bilinmiyor.

Apple’a Bitcoin mesajı da vermişti

Kolay şekilde Bitcoin madenciliğinin de yapılabileceği bir cihaz da geliştirdiği bilinen Block şirketinin CEO’su Dorsey, Apple’a da, hizmetleri içine Bitcoin bağlantılı ürünler koyması tavsiyesinde bulunmuştu. Dorsey, Twitter üzerinden Apple CEO’su Tim Cook’u da etiketleyerek, “ApplePay neden Bitcoin’i entegre etmiyor” demişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl