Block açıkladı: Cash App’teki Bitcoin satışları 2.2 milyar dolara çıktı

Eski adı Square olan Jack Dorsey'nin kurucusu olduğu Block da dün akşam çeyreklik rakamlarını açıklayan şirketlerdendi. Yapılan açıklamada Cash App uygulamasıyla satılan Bitcoin'lerin yıllık bazda %25'lik artışla, 2.2 milyar dolara yükseldiği belirtildi.

cash-app

Bitcoin destekçisi olan ve her hafta aynı miktarda BTC alımı yapan Jack Dorsey’nin kurucusu olduğu Block şirketinin 2023 yılı ilk çeyrek rakamları açıklandı. Şirketin Cash App uygulamasıyla alınan Bitcoin’in dolar değeri ilk çeyrekte 2.2 milyar dolar oldu. Bu rakam 2022’nin 4. çeyreğinde ise 1.8 milyar dolardı.

Yapılan açıklamada Bitcoin satışlarından elde edilen brüt kârın 50 milyon dolar olduğu belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Bitcoin gelirlerindeki ve brüt kârdaki yıllık artış, müşterilere satılan Bitcoin miktarındaki artıştan kaynaklanmıştır. Bitcoin fiyatındaki düşüşlere rağmen satışlardaki artış, gelirlerin önceki yıla oranla dengelenmesini sağladı”

5 milyar dolar gelir elde edildi

Öte yandan şirket toplamda 1.7 milyar dolar brüt kâr elde ederken, bu rakam geçen senenin aynı dönemine oranla %32 daha fazlaydı. 1. çeyrek toplam geliri de 5 milyar doların biraz altında oldu. Bu rakamın 1.4 milyar doları, işlem bazlı gelirlerden elde edildi. İşlem bazlı gelirlerin brüt kârı ise 602 milyon dolar olarak açıklandı.

CashApp’teki brüt kâr 931 milyon dolar olurken, bu rakam geçen senenin aynı döneminden %49 daha fazla oldu.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl