Block eski teknoloji yöneticisi saldırıya uğradı ve hayatını kaybetti

Block şirketinin CashApp uygulamasının yaratıcısı olarak bilinen ve firmanın eski teknoloji yöneticisi olan Bob Lee, San Francisco'da uğradığı bıçaklı saldırının ardından hayatını kaybetti. Jack Dorsey de bu durumu doğrularken, Twitter'dan Elon Musk da yaşananlara tepki gösterdi.

Önceki adı Square olan Block şirketinin eski teknoloji yöneticisi ve CashApp uygulamasının yaratıcısı olarak bilinen Bob Lee, bıçaklanarak hayatını kaybetti. Açıklamayı ilk olarak kripto firması Abra’nın CEO’su Bill Barhydt, Twitter hesabından yaptı.

Jack Dorsey de doğruladı

Barhydt, “Çok üzücü bir haber aldım ve arkadaşımız Bob Lee’nin San Francisco’da öldürüldüğünü öğrendim” dedi. Block CEO’su olan Jack Dorsey de haberi doğruladı ve merkeziyetsiz sosyal medya platformu Nostr üzerinden “Maalesef gerçek… Telefonum sürekli çalıyor. Çok üzgünüm. Bob hem Square hem de CashApp için çok önemli biriydi” dedi.

Elon Musk da tepki gösterdi

Lee’nin vahşi şekilde öldürülmesine Elon Musk da kayıtsız kalmadı. Twitter’dan konu hakkında yazan Musk, San Francisco bölge savcısı Brooke Jenkins’a da seslendi ve şu ifadeleri kullandı:

“Bunu duyduğuma çok üzüldüm. San Francisco’da vahşet içeren suçlar korkunç bir hale geldi. Saldırganlar yakalansalar bile genelde, kısa süre içerisinde serbest kalıyorlar. Şehir, şiddet içeren suçluları tekrar hapsetmek için daha güçlü adımlar atıyor musunuz Brooke Jenkins?

San Francisco Polis Departmanı’ndan yapılan açıklamada da şu ifadeler kullanıldı:

“Ekipler yerel saatle 02.35 civarında olay yerinde 43 yaşında bir kişinin bıçaklanarak yaralandığını tespit ettiler ve hemen sağlık ekiplerini çağırdılar. Hayati tehlike yaşayan kişi, ilk müdahalelerin yapılmasına rağmen yaraların fazlalığı nedeniyle hayatını kaybetti”

Gelen ilk bilgiler şu ana kadar kimsenin gözaltına alınmadığı yönünde…

Eski kafes dövüşçüsü ve Lee’nin arkadaşı olan Jake Shields da, arkadaşının ölümünden dolayı çok üzgün olduğunu belirtti ve “O çok yüksek profil bir teknoloji insanıydı. Çok üzgünüm” dedi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl