ABD Savunma Bakanlığı’nın eski yetkilisi: Blockchain yatırımları teşvik edilmeli

Eski bir ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi, ABD’nin siber tehditlere karşı daha kapsamlı bir mücadele için Blockchain temelli çözümlere yatırım yapması gerektiğini söyledi. Eric Rosenbach, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi nezdinde bu hafta başlarında yaptığı açıklamada, hükümet kuruluşlarının ve özel sektör işletmelerinin “bulut tabanlı güvenliği, Blockchain işlemlerinin etkinleştirilmesini ve kuantum bilgisayar çalışmalarını teşvik etmek” için işbirliği yapmaları gerektiğini ifade etti. ‘Blockchain, caydırıcılığı güçlendirecek’ Rosenbach, “Bahsettiğim gibi bu, düşmanların siber saldırılar sayesinde elde ettiği faydaları azaltacağı ve caydırıcılığı güçlendireceğı için önemli bir...

Eski bir ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi, ABD’nin siber tehditlere karşı daha kapsamlı bir mücadele için Blockchain temelli çözümlere yatırım yapması gerektiğini söyledi.

Eric Rosenbach, ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi nezdinde bu hafta başlarında yaptığı açıklamada, hükümet kuruluşlarının ve özel sektör işletmelerinin “bulut tabanlı güvenliği, Blockchain işlemlerinin etkinleştirilmesini ve kuantum bilgisayar çalışmalarını teşvik etmek” için işbirliği yapmaları gerektiğini ifade etti.

‘Blockchain, caydırıcılığı güçlendirecek’

Rosenbach, “Bahsettiğim gibi bu, düşmanların siber saldırılar sayesinde elde ettiği faydaları azaltacağı ve caydırıcılığı güçlendireceğı için önemli bir konudur.” dedi.

Rosenbach, son olarak ABD Savunma Bakanlığı bünyesinde çalışıyor ve Barack Obama’nın ekibinde yer alıyordu.

Bu tür girişimleri isteyen tek kişi o değil ancak bu işin bir kısmı geçtiğimiz yıldan bu yana çoktan ilerlemiş durumda.

Geçtiğimiz ay ABD’nin en büyük ileri teknoloji ve havacılık şirketlerinden biri olan Lockheed Martin, siber güvenliği sağlamak amacıyla tedarik zinciri operasyonunda Blockchain teknolojisini uyguladığını açıklamıştı.

ABD İç Güvenlik Bakanlığı ve Ulusal Bilim Vakfı da bu konuda çeşitli çalışmalar yürütüyor. Ulusal Bilim Vakfı, geçtiğimiz Ocak ayında milyonlarca dolar harcayarak bu alandaki araştırmaları hızlandırmak istediğini duyurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl