Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

AB’nin finans kurumu, Blockchain’de tahvil çıkaracak

Avrupa Birliği’nin kredi ve borç verme kolu olarak da bilinen Avrupa Yatırım Bankası’nın (EIB) blokzincir teknolojisi kullanarak dijital tahvil çıkarma çalışması yaptığı belirtildi.

Satılması ve trade edilmesi plânlanan dijital tahvillerle ilgili olarak EIB; Goldman Sachs, Banco Santander ve Societe Generale gibi Avrupa Birliği’nin dev kurumlarını, fizibilite çalışması yapmakla görevlendirdi. Kurumlar, dijital tahvillerin blokzincir teknolojisi üzerinde nasıl ihraç edilebileceği konusunda testler yapacaklar.

Bloomberg’in isimsiz bir kaynağına dayandırdığı haberine göre ilk yatırımcı toplantılarının 15 Nisan itibariyle başlaması ve haftalarca sürmesi bekleniyor. Ön satış için ise henüz bir tarihin belirlenmediği belirtiliyor.

Blokzincir üzerinde dijital tahvil ihraç eden ilk merkez bankası EIB olmayacak. Geçen sene Tayland Merkez Bankası da toplamda 1,6 milyar dolarlık devlet destekli tahvil programı oluşturmuştu.

Avrupa ve Almanya’nın emlak devi olarak bilinen ve Almanya Menkul Kıymetler Borsası’nda da listelenen Vonovia şirketi de Stellar blokzincirinde 20 milyon euroluk dijital tahvil çıkarmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl