Birleşik Arap Emirlikleri hükümetinden Blockchain seferberliği

Birleşik Arap Emirlikleri'nin Başbakanı ve Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Dubai'nin hükümdarı olan Muhammed bin Raşid el-Mektum, teknolojiyi benimseme konusunda ülkenin dünya lideri haline gelmesi amacıyla BAE Blockchain Stratejisi 2021'i resmen başlattı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin Başbakanı ve Başkan Yardımcısı, aynı zamanda Dubai’nin hükümdarı olan Muhammed bin Raşid el-Mektum, teknolojiyi benimseme konusunda ülkenin dünya lideri haline gelmesi amacıyla BAE Blockchain Stratejisi 2021’i resmen başlattı.

Lansman sırasında Raşid el-Mektum, Blockchain teknolojisini benimsemenin ülkenin gelecekteki zorluklara hazırlık niteliğinde olduğunu ve hükümetin yıllık olarak belge dolaşımına harcadığı 3 milyar dolardan tasarruf etmesinin önünü açacağını söyledi.

‘Bu teknoloji vatandaşların mutluluk seviyelerini artıracak’

Dahası Raşid el-Mektum, teknolojiyi benimsemenin milyonlarca çalışma saatinden tasarrufuna imkan tanıyacağını da ekledi. Raşid el-Mektum, sözlerinin “Bu teknolojinin adaptasyonu BAE’de vatandaşların mutluluk seviyelerini artıracak. Federal düzeyde devlet işlemlerinin yüzde 50’si 2021’e kadar Blockchain kullanılarak gerçekleştirilecek. Bu teknoloji zaman, çaba ve kaynakları korurken bireylerin işlemlerin çoğunu kendi yaşam tarzlarına ve çalışmalarına uygun şekilde zamanında gerçekleştirilmesini sağlayacak.” şeklinde konuştu.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin stratejisi vatandaş ve ikamet edenlerin mutluluğu, hükümet etkinliği, gelişmiş mevzuat ve küresel girişimcilik üzerine odaklanan dört temel ilkeye dayanıyor.

Hükümet bu strateji kapsamında kurslar, etkinlikler, çalıştaylar, raporların yanı sıra alanda uzmanlaşmayı ve şifrelemeyle ilgili konularda üniversite eğitimini desteklemeyi planlıyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl