Moody’s: Blockchain, İsviçre bankacılık sektörüne daha fazla zarar verebilir

Kredi derecelendirme devi Moody's geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisinin sınır ötesi işlemlerde İsvicre'deki bankalara diğer ülkelerdeki bankalardan daha fazla zarar verebileceğini belirtti.

Kredi derecelendirme devi Moody’s geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Blockchain teknolojisinin sınır ötesi işlemlerde İsvicre’deki bankalara diğer ülkelerdeki bankalardan daha fazla zarar verebileceğini belirtti.

İsviçre bankacılık sektörünün gelirinin yarısı ücretler ve komisyonlardan geliyor. Blockchain teknolojisinin sınır ötesi işlemleri daha ucuz ve daha hızlı olduğu için İsviçre bankalarının para kaybetme riski daha fazla.

Moody’s, sınır ötesi işlemlerin daha hızlı ve daha ucuz hale gelmesi bankalar için pozitif bir gelişme ancak bu verimlilikler komisyonlar ve ücretler üzerinde baskı oluşturarak negatif etki oluşturabilir.

İsviçre en fazla sınır ötesi işlem yapan ülkeler arasında. Ülke, Birleşik Krallık ve Belçika’dan sonra 3. sırada yer alıyor.

İsviçre kripto para, Blockchain ve ICO’yu destekleyici yapısı nedeniyle yakın zamanda “kripto dostu devlet” olarak anılmıştı.

 

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl