Eski akıllı telefon üreticisi BlackBerry’den Blockchain platformu

BlackBerry, sağlık alanında tıbbi verilerin güvenli bir şekilde saklanması ve paylaşılmasını amaçlayan Blockchain destekli bir platform oluşturdu.

Yazılım şirketi ve eski akıllı telefon üreticisi BlackBerry, Blockchain destekli bir platform oluşturdu. 4 Ekim’de yayınlanan basın açıklamasına göre yeni ürün, sağlık alanına odaklanıyor.

Duyuruya göre BlackBerry, Blockchain destekli “ultra güvenli” bir ekosistem geliştirmek için teknoloji şirketi ONEBIO ile ortaklık kurdu. Sistem, hastalar, laboratuvarlar ve IoT biyometrik cihazlar tarafından bilgi girilebilecek tıbbı verilerin saklanması ve paylaşılması amacıyla tasarlandı. Sisteme girilen bilgiler daha sonra ayrıca anonim hale getirilecek ve araştırmacılarla paylaşılacak. BlackBerry’nin CEO’su John Chen, konuyla ilgili olarak şöyle konuştu:

“Sağlık sektöründeki en büyük zorluklardan birinin üstesinden gelmek için otomotiv, finans hizmetleri ve kamu gibi regüle edilmiş sektörlerdeki güvenlik, veri gizliliği ile iletişim çalışmalarındaki uzmanlığımızı uyguluyoruz”

BlackBerry ayrıca diğer ürünler arasında robotik cerrahi aletlerin, hasta izleme sistemlerinin ve düzenleyici onayı geçmesi gereken diğer güvenlik açısından kritik ürünlerin geliştirilmesi için gerçek zamanlı bir işletim sistemi sundu.

BlackBerry, bir dönem küresel akıllı telefon pazarının yüzde 50’sini kontrol ederken 2016’da bu oran yüzde 0.1’in altına düştü. BlackBerry hala akıllı telefon sektöründe olmasına rağmen -10 Ekim’de en son akıllı telefon iterasyonlarını piyasaya sürecekler- son Blockchain girişimi şirketin diğer alanlara geçişinin bir göstergesi.

BlackBerry bugün yeni bir kuantum dirençli kod imzalama hizmetini de duyurdu.

Kaynak: CoinTelegraph

→ BITCOIN’DE SEGWIT’İN KULLANIMI ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASINI AŞTI

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl