2017’de Blockchain’le ilgili en çok patent başvurusu yapan ülke Çin oldu

Financial Times'ın haberine göre, geçtiğimiz yıl Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'ne (WIPO) Blockchain'le ilgili en fazla patent başvurusu Çin'den geldi.

Financial Times’ın haberine göre, geçtiğimiz yıl Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü’ne (WIPO) Blockchain’le ilgili en fazla patent başvurusu Çin’den geldi.

Thomson Reuters tarafından uluslararası patent örgütünden toplanan veriler, 2017 yılında verilen 406 patentin yarısından fazlasının Çin’e ait olduğunu gösteriyor: 225 Blockchain patenti bulunan Çin’i, 91 patent ile ABD ve ABD’yi 13 patentle Avustralya takip etti.

Blockchain teknolojisiyle ilgili patent başvuruları geçtiğimiz yıl üçe katlandı.

Çin hükümeti de Blockchain teknolojisinin geliştirilmesi konusunda girişimcilere destek veriyor. Geçtiğimiz günlerde Çin hükümeti destekli Çin Yatırım Birliği, Blockchain Geliştirme Merkezi’nin kurulmasını onaylamıştı. Bunun yanı sıra 23 Mart’ta Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Blockchain teknolojisinin geliştirilmesini ve standardizasyonunu teşvik etmek için bir hedefler listesi yayınladı. Hedefler arasında uluslararası standartlar oluşturmak için çalışmak da var.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl