Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Blockchain devrimiyle birlikte bir teknoloji daha tarih olacak

Arkaik faks makineleri bazı büyük finans kuruluşlarının ofislerinde hala kullanılıyor. Ancak şirket yöneticileri, Blockchain teknolojisine dayalı sistemleri uygulamaya aldıklarında bu eski teknoloji de yok olacak.   Örnek olarak yeni bir yatırım fonu ticaret platformu oluşturmak için Nasdaq ile çalışan bir İskandinav bankası olan SEB’i ele alalım. Şu anda şirkette yapılan işlemlerin bir kısmı faksla sipariş vermeyi gerektiriyor. Şirket, üzerinde çalışmakta oldukları Blockchain teknolojisinin süreci iyileştirebileceğini düşünüyor. Benzer şekilde Mercedes-Benz otomobillerin üreticisi olan Daimler, faks makinelerini hurdaya çıkarmalarıyla sonuçlanacak Blockchain tabanlı...

Arkaik faks makineleri bazı büyük finans kuruluşlarının ofislerinde hala kullanılıyor. Ancak şirket yöneticileri, Blockchain teknolojisine dayalı sistemleri uygulamaya aldıklarında bu eski teknoloji de yok olacak.

 

Örnek olarak yeni bir yatırım fonu ticaret platformu oluşturmak için Nasdaq ile çalışan bir İskandinav bankası olan SEB’i ele alalım. Şu anda şirkette yapılan işlemlerin bir kısmı faksla sipariş vermeyi gerektiriyor. Şirket, üzerinde çalışmakta oldukları Blockchain teknolojisinin süreci iyileştirebileceğini düşünüyor.

Benzer şekilde Mercedes-Benz otomobillerin üreticisi olan Daimler, faks makinelerini hurdaya çıkarmalarıyla sonuçlanacak Blockchain tabanlı kredi uygulaması için bir Alman bankasıyla çalışma halinde.2022’ye kadar 20 milyar Dolar tasarruf

Finansal endüstri adeta Blockchain büyüsünde. Bir İngiltere bankası olan Santander InnoVentures, Blockchain’in 2022 yılına kadar bankacılık masraflarını 20 milyar Dolar azaltabileceğini düşünüyor.

Satoshi Nakamoto tarafından icat edilen Bitcoin‘in pek çok destekçisi için nihai hedef devlet kontrolündeki para sisteminin etkisinden kurtulmaktı. Bu gerçekleşir ya da gerçekleşmez ama Alexander Bain’in yarattığı mütevazi görüntü aktarma teknolojisi olan faksın bu devrimde ortadan kalkacağı neredeyse kesin.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl